Pochod proti násiliu cez námestie Liptovského Mikuláša

V popoludňajších hodinách sa centrum Liptovského Mikuláša stalo dejiskom spontánneho tichého pochodu proti násiliu. Zhromaždenie sa uskutočnilo v súvislosti s nedávnou brutálnou vraždou taxikára Ivana Vojtka.

Na pochode, ktorý sa uskutočnil 23. decembra 2013 sa zúčastnilo vyše tristo ľudí. Hlavnou myšlienkou pochodu bolo poukázať na rastajúcu kriminalitu, násilie a v neposlednom rade si uctiť pamiatku zosnulého taxikára Ivana Vojtka.
V noci zo 14. na 15. decembra sa za obcou Dúbrava v chatovej oblasti stala vražda. K tragickému činu došlo okolo polnoci. Usmrtený bol 47-ročný taxikár, ktorého zavraždili traja mladíci vo veku 17 a 18 rokov. V súčasnosti sú všetci obžalovaní uväznení vo vyšetrovacej väzbe.

„Až nečakane veľká účasť je jasným dôkazom, že verejnosti nie je ľahostajný prehlbujúci úpadok morálky, ktorého výsledkom je nielen táto nepochopiteľná tragédia. Práve v tomto vianočnom čase by sme sa mali pristaviť v bežnom zhone a zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami,“ uviedol organizátor pochodu proti násiliu.

Text: Dominika Brabencová

Foto:Global 24Pridaj komentár