Poradenské centrum ukončilo cyklus prednášok

V poradí desiata prednáška týkajúca sa vzťahov ukončila cyklus seminárov, ktoré organizovalo Poradenské centrum  Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU).

RUŽOMBEROK, 4. decembra – „Cieľom dnešnej poslednej prednášky bolo zosumarizovať všetko, o čom sme už hovorili,“ povedala Barbora Holíková, ktorá viedla prednášku. „Riešili sme konfliktnú situáciu a na jej riešenie sme potrebovali vedomosti z predošlých sedení.“ Témou prednášky boli konflikty vo vzťahu. Zúčastnení sa pokúšali vyriešiť problém, ktorý si pripravila psychologička Holíková. Prednáška bola zostavená z piatich častí. Výber prípadu, expozícia, otázky, fantázia a riešenie slúžili študentom KU na to, aby spoločne diskutovali o probléme. „Viedli sme skupinový dialóg, ktorý dopomohol k tomu, že študenti si vypočuli názory aj z pohľadu iných osôb, a to im mohlo pomôcť pozrieť sa na situáciu  z iného uhla,“ dodala Holíková. Séria prednášok bude pokračovať aj v nasledujúcom semestri.

„Prišiel som na úplne nový spôsob riešenia problémov, aj keď plošné riešenie, ktoré nám ponúkla prednáška, je značne zásahom do súkromia,“ povedal Ivan, študent KU. „Rovnako som si aj upevnil postoj k tomu, že komunikácia je nesmierne dôležitá a potrebná, aj keď je v partnerstve častým kameňom úrazu.“

Poradenské centrum  KU  funguje od akademického roka 2011/2012. Ako to uvádza na svojej internetovej stránke, odborný tým ponúka kariérové, psychologické poradenstvo, zabezpečuje a sprostredkúva sociálne i právne poradenstvo. Študenti sa na nich môžu obrátiť pomocou mailu alebo telefónneho čísla. Patrónom centra je blahoslavený Pier Giorgio Frassati.

foto: internetPridaj komentár