Práve cez šport sa dostaneme k mladým

Študenti sa počas svojho voľného času pripájajú do aktivít, ktoré ponúka Katolícka univerzita v Ružomberku. Sú to práve rôzne akcie, cez ktoré sa duchovný otcovia dostávajú k študentom, kde ich potom vedú k duchovnému rastu.

Vysokoškoláci využívajú svoj voľní čas na šport, ktorý ponúka Katolícka univerzita. Študenti si tu prídu na svoje, či už ide napríklad o hranie futbalu. Hrá sa v utorok a štvrtok v telocvični Bystrická 2. V stredu je to v telocvični v Rybárpoli. Okrem futbalu študenti využívajú aj iné rôznorodé halové športy, ktoré sa hrajú v priebehu týždňa. Na škole je okrem týchto športov aj turistika a cyklistika.
,,Podujatia ako je turistika, alebo cyklistika sa uskutočnia v prípade záujmu minimálne 4 – 5 účastníkov. Je potrebné nahlásiť záujem o turistické podujatie podľa plánovaného rozpisu do stredy v týždni pred podujatím,“ povedal Balšínekov.
Hranie stolného futbalu, ping-pongu, rôznych kartových hier a množstvo iných zábav prináša študentom Univerzitné pastoračné centrum (UPaC).
,,Som veľmi rád, že pomáham pri organizácií športov pre študentov“, povedal Dominik Verešpej jeden z organizátorov.

,,Jeden z hlavných cieľov organizácií týchto športov je aj to, že prostredníctvom aktivít ich chceme priviesť viac k Bohu,“ povedal kňaz (UPaC) Stanislav Dulák.
Jeden zo zaujímavých športovcov, ktorý študoval na (KU) je Pavol Balážik. . Tridsať päť ročný rodák z  Liptovského Mikuláša, je 2-násobný majster  sveta v tlaku na lavičke. Drží dvadsiaty prvý  svetových rekordov v trojboji a mnoho iných výhier, rekordov a ocenení, ktoré dosiahol doma na Slovensku alebo vo svete.Pridaj komentár