Pre náš mozog je dôležité aj relaxovať

V Poradenskom centre sa v dňoch 12.-13. marca uskutočnil Týždeň psychického zdravia. Študenti mali možnosť oddýchnuť si psychicky aj fyzicky, zabaviť sa a pritom sa niečo nové naučiť.

Akcia sa na našej Univerzite uskutočnila v rámci svetového Týždňa mozgu. Poradenské centrum pripravilo pre návštevníkov rôzne aktivity. Každý deň bol zameraný na niečo nové. V pondelok si študenti mohli urobiť rôzne osobnostné testy, v utorok si oddýchli na celotelovej masáži a uvedomili si, aké je podstatné vedieť oddychovať, v stredu svoje kosti rozhýbali pomocou hernej konzoly Xbox , vo štvrtok sa naučili ako správne zvládnuť stres a posledný deň sa dozvedeli techniky relaxácie.

Informačným seminárom chceli organizátori poukázať na zdravý životný štýl a zároveň naučiť študentov zvládať ťažké životné situácie. Tieto veci sú v rámci zdravia veľmi dôležité. „Celé je to o tom, naučiť sa na sebe pracovať,“ povedala psychologička Poradenského centra Martina Medžová.

„V rámci tejto akcie som vyskúšala masáž, záleží mi na tom, aby som sa cítila dobre nielen psychicky, ale aj fyzicky. Celý deň som mala potom dobrú náladu a bola som oddýchnutá,“ konštatuje študentka Ivana.

Záujem o seminár bol veľký. „Účasť bola prekvapivo vysoká každý deň prišlo vyše dvadsať študentov, dokonca, v utorok prišli až štyridsiati,“ zhodnotila Medžová. Poradenské centrum by chcelo podobnú akciu zopakovať opäť o rok s menšími obmenami. V najbližšej dobe plánujú aktivity zamerať na správne zvládnutie trémy.Pridaj komentár