Na slovenských univerzitách prednášal nositeľ Pulitzerovej ceny

Nositeľ Pulitzerovej ceny James B. Steele navštívil univerzity v Bratislave a v Košiciach. Katolícku univerzitu v Ružomberku obišiel.

Nové nástroje žurnalistiky, význam investigatívnych novinárov, odhaľovanie korupcie v politike a biznise. Aj týmto témam sa počas návštevy Slovenska venoval americký novinár James B. Steele, ktorý je nositeľom prestížnej Pulitzerovej ceny. S kolegom Donaldom L. Barlettom sa zaslúžil o odhalenie viacerých významných korupčných škandálov.

Popredný novinár, ktorý prednášal študentom v Bratislave a v Košiciach, pricestoval na pozvanie týždenníka The Slovak Spectator a Nadácie Tatra banky v rámci programu Osobnosti osobne. Jeho prednášku si naživo prostredníctvom internetu pozreli aj študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku.

James B. Steele je už piatym nositeľom Pulitzerovej ceny, ktorý navštívil našu krajinu. Niektorí z nich osobne navštívili aj ružomberskú univerzitu. „Tento rok sa z organizačných dôvodov prednáška konala iba v Bratislave a v Košiciach, ale v budúcnosti nevylučujeme prednášku aj na vašej univerzite,“ uviedol pre Zumag jeden z organizátorov podujatia Stanislav Slosarčík.

Miroslava Jančulová

Foto: autorkaPridaj komentár