Príbeh o Luskáčikovi príliš neočarí, zachraňuje ho najmä vizuálna stránka

Fantazijno – rodinný film Luskáčik a štyri kráľovstvá bol očakávanou filmovou premiérou tohto roka. Ako klasický rozprávkový príbeh pre deti je priemerný, avšak starší diváci sa na príliš jednoduchej dejovej línii môžu nudiť.

Už úvod filmu nás vtiahne do priestorov jedného zo štyroch kráľovstiev, okolo ktorých sa točí celý dej. Divákov tak očarí nádherný interiér zámku, a aj nasledujúcich niekoľko desiatok minút sú uchvátení skôr dôkladne premyslenou vizuálnou stránkou filmu než jeho obsahom.

Obdivovať môžu nielen kostýmy hercov, ale aj viaceré efekty, ktoré vyčaria priam rozprávkovú atmosféru.Niektorých divákov môže navyše uchvátiť i vianočná nálada, keďže príbeh o Luskáčikovi je pre mnohých symbolom Vianoc.

Vyzdvihnúť tiež môžeme výber hudby, ktorá dotvára skvelú atmosféru. Dobrá voľba padla i na výber hlavnej postavy. Mackenzie Foy v postave Kláry predviedla bravúrny výkon a svoje postavy stvárnili dokonale i herečky Helen Miren a Keira Knightley.

Celý príbeh sa odohráva počas vianočných sviatkov a zatiaľ čo prvá polhodina filmovej snímky nabrala až veľmi rýchly spád, zvyšnú hodinu sme mohli byť iba svedkami boja o kráľovstvo. Na začiatku bojovania sme si navyše veľmi ľahko mohli vydedukovať, kto je v skutočnosti v rozprávke tým dobrým,a kto naopak patrí k zloduchom a snaží sa kráľovstvo i moc získať len pre seba. Popri viacerých efektoch, tak  tvorcovia mohli viac premyslieť i charaktery jednotlivých postáv.

Luskáčik priniesol celkovo pekný príbeh, avšak veľkým mínusom je, že nepriniesol nič nové, inovatívne. Išlo totiž o jednoduchý príbeh dobra a zla, a teda o rozprávku, ktorá by divákov nadchla akurát tak pred pár rokmi.

Patrik Havran, Foto: cinemax.skPridaj komentár