Primátor ocenil učiteľov

RUŽOMBEROK, 27. marca – V stredu v dopoludňajších hodinách sa uskutočnilo podujatie s názvom „Deň učiteľov 2013“ vo Veľkej zasadacej miestnosti Mestského úradu v Ružomberku. Štyria učitelia si prevzali ocenenie z rúk primátora Jána Pavlíka. Dvadsaťsedem pedagógov si odnieslo pamätný list, medzi nimi aj bývalá dekanka Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity (KU) Dana Baláková a docent Miroslav Gejdoš, pôsobiaci na Pedagogickej fakulte KU.

„Ocenenie som určite neočakával. Mojím cieľom aj naďalej je len dobre učiť,“ vyjadril svoje pocity bezprostredne po slávnosti Gejdoš.

„Je to vzácna chvíľa a možnosť stretnúť sa a poďakovať vyučujúcim, ktorí si to naozaj zaslúžia. Samospráva osloví jednotlivé školy a ich vedenie navrhne svojich kandidátov. Výber nezáleží na veku. Aj mladí pedagógovia, ktorí urobia niečo exkluzívne a moderné pre školu, alebo dosiahnu so žiakmi mimoriadne výsledky majú šancu uspieť,“ povedal o udalosti viceprimátor Stanislav Bella.  

Jednou z držiteliek ceny primátora sa stala Katarína Bajtalová z Centra voľného času Ružomberok. „Je to také zadosťučinenie, lebo som tridsaťosem rokov v centre. Moja práca nikdy nebola pre mňa prácou ale koníčkom. Naša robota je veľmi kreatívna a nápaditá, čiže všetko to, čo je vo vás môžete realizovať,“ podotkla Bajtalová, ktorá sa zaslúžila o tradičnú športovú olympiádu v meste pod Čebraťom.

Medzi ďalších, ktorí prijali cenu Jána Pavlíka patria pedagógovia Michal Lazár zo Základnej školy na ulici Zarevúca, Ivica Ondrušková z Materskej školy na Bystrickej ceste a Elena Volanská zo Základnej školy taktiež na Bystrickej ceste.

Odovzdávanie cien sa konalo v rámci Dňa učiteľov, ktorý si na Slovensku pripomíname dvadsiateho ôsmeho marca. Tento dátum bol stanovený z dôvodu narodenia Jána Amosa Komenského, tvorcu novej pedagogiky.

Text: Lívia Šimčeková

Foto: autorka textuPridaj komentár