Pripravme sa spoločne na pracovný pohovor

V priestoroch Poradenského centra sa konal prvý z troch seminárov, na ktorom sa záujemcovia mohli naučiť, ako sa pripraviť na prijímací pohovor.

RUŽOMBEROK, 26. marca 2014 – V stredu odštartovali cyklus seminárov o prijímacích pohovoroch v Poradenskom centre, ktoré sa budú konať každú stredu o 14:40. Seminár Ako nepohorieť na prijímacom pohovore má pripraviť študentov na priebeh pohovoru, na najčastejšie kladené otázky, ako aj na vhodnú odpoveď, keď sa pýtajú na predstavy o plate.

Seminár viedla Katarína Markovičová, koordinátorka Poradenského centra, ktorá sa špecifikuje na kariérové a sociálno-právne poradenstvo a na poradenstvo pre študentov so špecifickými potrebami.

Toto stretnutie malo budúcim záujemcom o pracovné pozície ozrejmiť, aké je dôležité byť dostatočne pripravený, informovaný a motivovaný. Taktiež, čo zvyšuje šancu na pohovore, ako prebieha pozvanie na pohovor i čo by mala obsahovať vlastná prezentácia. Markovičová nezabudla spomenúť ani to, ako má v Deň D adept vyzerať, a čo si má so sebou priniesť.

„Na pohovore je dobré pridržiavať sa životopisu, pretože vďaka nemu si nás vybrali,“ zdôraznila Markovičová. Študentka žurnalistiky Lucia okomentovala účasť na seminári takto: „Seminár sa mi páčil z toho dôvodu, že som sa dozvedela veľa nových a užitočných informácií. Najviac ma však oslovilo video, na ktorom sme si mohli všimnúť, akých chýb sa  na pohovore treba vyvarovať.“

Poradenské centrum KU (PC)  poskytuje komplexné poradenstvo, pomoc a podporu v rôznych situáciách študentom a absolventom univerzity. Odborný tím ponúka kariérové i psychologické poradenstvo. PC  vzniklo v akademickom roku 2011/2012. Za patróna si zvolili Talianskeho dominikána blahoslaveného Piera Giorgia Frassatiho. PC spolupracuje s Univerzitným pastoračným centrom J. Vojtaššáka.Pridaj komentár