Prípravy na tohtoročný Akadem vrcholia

Tohtoročný Akadem sa uskutoční v dňoch od 15. do 17. novembra v Ružomberku. Téma stretnutia vysokoškolskej mládeže je prevzatá z posolstva svetových dní mládeže v Brazílii – Hľa, tu som, pošli mňa!

Program sa začne svätou omšou v Kostole sv. Rodiny v Rybárpoli. V piatok večer vystúpi prog-rocková gospelová kapela The Elements zo stredného Slovenska. Nebude chýbať ani flashmob, či modlitba chvál so spoločenstvom Lamačské chvály na čele s Braňom Letkom. Počas celého víkendu budú k dispozícii kňazi na spoveď alebo duchovný rozhovor.

Hlavnou časťou stretnutia bude čas strávený v tímoch. Účastníci si môžu vybrať z 22 workshopov podľa svojho záujmu. Medzi workshopmi je liturgický, politický, žurnalistický, pro-life tím, či témy ako rozlišovanie povolania, okultizmus v bojových umeniach, odkaz svetových dní mládeže v Brazílii a mnohé ďalšie. Jednotlivé tímy budú viesť pozvaní lektori.

Mladí sa budú môcť stretnúť s rímskokatolíckym biskupom Tomášom Galisom, poslancom Národnej rady Slovenskej republiky Branislavom Škripekom, s mnohými kňazmi, ale aj laikmi, ktorí sa chcú podeliť o svoje skúsenosti a vedomosti.

Prvé prípravy Akademu sa začali už v máji, keď organizátori zhodnotili predchádzajúce stretnutie a pripravili novú tému. Druhýkrát sa stretli 5. októbra a stále pracujú na posledných úpravách. Očakáva sa okolo 200 účastníkov. Akadem zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže a Konferencia biskupov Slovenska.Pridaj komentár