Problém s ISIC-mi je zjavne vyriešený

RUŽOMBEROK – Nové ISIC karty mali priniesť pre študentov viac bezpečnosti a jednoduchšie používanie. V súčasnosti je však situácia opačná. Sociálne siete zaplavili príspevky nespokojných študentov, ktorí tieto karty označovali len ako „kartičky na obed.“ Kde sa stala chyba?

Na začiatku nového akademického roka Katolícka univerzita v Ružomberku začala vymieňať staré ISIC karty za nové. Systémy vo vlakoch a autobusoch ich však vyhodnocovali ako neplatné, a tak študenti prišli o zľavu.

Na riešenie tejto situácie sme sa teda boli opýtať Róberta Lukáča z Ústavu informačných a komunikačných technológií. „Problém ako taký vlastne neexistuje. Ide o to, že na základe nových usmernení ministerstva školstva sme museli prejsť na nový typ kariet.  Zatiaľ čo my sme túto úlohu splnili, dopravcovia na čítanie nových kariet podľa tohto usmernenia neprešli.“ Podľa Lukáča by však mali karty vo vlakoch od minulého týždňa rešpektovať. „Čo sa týka autobusových dopravcov, je to ťažšie,“ dodal.

Problémy s autobusovými spoločnosťami by sa mali vyriešiť v priebehu tohto, prípadne budúceho akademického roka vznikom terminálov, ktoré sa objavia v univerzitnej knižnici a vďaka nim si študenti budú môcť sami aktivovať dopravnú aplikáciu. Dovtedy však musia zájsť k jednotlivým autobusovým dopravcom a vybaviť si kartu na zľavnené cestovné u nich.

 

 

Igor DopirákPridaj komentár