Projekt ZBORY vystúpil v Ružomberku

Orchestrálny projekt spevákov, speváckych zborov a hudobníkov odohral v Ružomberku počas prvej adventnej nedele dva koncerty.

Oba sa uskutočnili 1. decembra 2013 vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku.
Počas hodinu a pol trvajúceho koncertu sa ako sólisti predstavili Karol Bartakovič, Soňa Kopálová, Lucian Bezák, Katarína Prochádzková a Branislav Košík. Pod dirigentskou taktovkou Petra Vlčka odznelo jedenásť piesní v slovenskom, latinskom, ale aj hebrejskom jazyku.
,,Neskutočný zážitok, ktorý zanechal vo mne mnoho pocitov. Vstupné bolo trochu drahšie, ale myslím, že ak bude ďalšia príležitosť, kúpim si lístok opäť,“ povedala návštevníčka koncertu Ivana.
Koncert organizovala farnosť Liptovské Matiašovce  v spolupráci s mestom Ružomberok a v   role moderátora vystúpil kňaz zo spomínanej farnosti Marcel Šiškovič, ktorý bol taktiež zapojený do programu.
,,Všetko bolo zorganizované na vysokej úrovni, veľmi sa mi páčila i oficiálna stránka na Facebooku, kde som mohol nájsť bližšie informácie o koncerte,“ prezradil návštevník koncertu Juraj.

Projekt ZBORY je spoločný orchestrálny projekt spevákov, speváckych zborov a hudobníkov miest a obcí Slovenska. Svoje pôsobenie začal v roku 2011 pilotným projektom pod názvom „Láskou nás prikrývaj.“ Bližšie informácie môžete nájsť na ich oficiálnej facebookovskej stránke.Pridaj komentár