Prvým hosťom utorkových stretnutí bolo vedenie univerzity

Aj tento rok sa Univerzitné pastoračné centrum v spolupráci s Kolégium Katolíckej univerzity rozhodlo pre organizáciu pravidelných stretnutí. Diskusie pod známym názvom „Utorky s hosťami“ budú tak naďalej v druhý deň týždňa obohacovať program Katolíckej univerzity.

Ružomberok, 30. september – V univerzitnej knižnici by sa diskutujúci so záujemcami mali schádzať v pravidelnom symbolickom čase o 16:16. Bolo to tak i v tento deň, kedy akcia privítala prvých hostí, a to vedenie univerzity. Nový rektor Jozef Jarab spolu s prorektormi Janou Moricovou, Jankou Bednárikovou a Františkom Trstenským sa prišli podeliť o svoje prvotné dojmy, ale aj predstaviť ich doterajšie pôsobenie a činnosť.

„Niečo strácame, no niečo nové je pred nami. Zdá sa, že občas nám chýba čaro všednosti. Je však potrebné ho objavovať a vidieť aj v každodennej realite života. Myslím, že ruky rektora sú dôležitejšie keď sa modlia, ako keď odovzdávajú diplom. Beriem svoje poslanie ako Božiu vôľu,“ vyjadril svoje vnímanie služby nový rektor j. Jarab.

O perspektívnych víziách v rámci univerzitných vzťahoch hovoril F. Trstenský: „Aktuálne máme medzinárodné dohody so stovkou zahraničných škôl. Využite i tieto výhody, zapájajte sa. Sú to vzácne príležitosti, ktoré v minulosti neboli dostupné. Čaro tejto školy je i to, že je malá a umožňuje tak vytvárať pevnejšie spoločenstvo. Robte dobré meno univerzite, je tu veľa

Príjemnú atmosféru podvečera doplnil hudobný doprovod pedagógov a študentov Katedry hudby PF KU.

FOTO: Anton KulanPridaj komentár