Pulz rádio spúšťa vysielanie na frekvenciách Rádia Rebeca

Rádio Rebeca prostredníctvom nového projektu Študentská vlna poskytuje priestor vo vysielaní internetovým rozhlasovým štúdiám z niekoľkých univerzít v okolí. Jedným z nich je aj Pulz rádio, ktoré je súčasťou Katolíckej univerzity v Ružomberku.

RUŽOMBEROK. Minulú stredu odštartovalo Pulz rádio vysielanie na frekvenciách Rádia Rebeca. Pilotnú reláciu si však nevypočuli z martinského štúdia, ale z rozhlasového štúdia v Ružomberku.

„Projekt Študentská vlna bol vytvorený na môj podnet. Katolícka univerzita je moja alma mater. Fungujúce Pulz rádio som ako niekdajší študent pomáhal vybudovať, a tak poznám jeho technickú i obsahovú stránku,“ povedal šéfredaktor Rádia Rebeca Miloš Hrabovský.

Hrabovský chce podľa vlastných slov priniesť nové skúsenosti nádejným moderátorom. Hlasové schopnosti môžu rozvíjať každý deň od pondelka do štvrtka od 18:00 do 21:00. Tematické i hudobné relácie študentov univerzity zaplnia prázdny priestor na vlnách 99,6 MHz.

„Viem, že sú tam talentovaní mladí ľudia, ktorí do živého vysielania môžu vniesť iskru, aká ešte v inom rádiu nebola. Sú v súčasnosti neoceniteľnou pomocnou rukou pri koordinácii tohto významného projektu. Preto si toto prvenstvo Katolícka univerzita skutočne zaslúži,“ dodal Hrabovský k odpovedi na otázku, prečo práve KU bola prvou univerzitou, s ktorou uskutočnila spoluprácu.

Moderátori Pulz rádia si však uvedomujú svoju zodpovednosť aj napriek radosti z nového projektu. „Z tohto projektu sa nesmierne teším, no ja osobne mám stále obavy z vysielania pre takú veľkú skupinu poslucháčov, akú má Rádio Rebeca,“ vyjadrila sa moderátorka a študentka žurnalistiky Lenka.

 

Autor: Petra MikulajčíkováPridaj komentár