Pulz rádio začne vysielať až v letnom semestri

Poslucháči si vysielanie študentského Pulz rádia mohli naposledy zapnúť ešte koncom apríla. Problém s pokazeným vysielacím počítačom sa nepodarilo vyriešiť ani po niekoľkých mesiacoch.

„Ak by to bolo čo i len trochu možné, vysielať by sme začali hneď v septembri, no nemali sme možnosť streamovať,“ vysvetlila riaditeľka Pulz rádia Petra Mikulajčíková. „Potrebujeme dokúpiť nejaké nevyhnutné súčasti technického vybavenia a taktiež získať novú verziu vysielacieho programu. Predpokladám, že s vysielaním začneme počas druhého týždňa letného semestra,“doplnila Mikulajčíková.

Vo vysielaní sa majú objaviť úplne nové, aj staronové relácie. „Radi by sme obnovili reláciu o knihách, cestovaní a na svoje si určite prídu aj fanúšikovia hudby a športu,“informovala riaditeľa Pulzu.

Keďže moderátorské zloženie rádia sa neustále mení – najmä z dôvodu odchodu študentov po ukončení štúdia – mení sa aj programová štruktúra. To je aj prípad pri relácii All in One.

„Nakoľko Mária Pachová už neštuduje na Katolíckej univerzite, tak All in One prišlo o moderátorku. Chcel by som však, aby relácia pokračovala naďalej, aj keď nahradiť Majku bude viac ako ťažké,“ uviedol Peter Mútňan, moderátor spomínanej relácie. „Budem musieť porozmýšľať, či to bez nej vôbec bude mať ešte nejaký zmysel“.

Menšou zmenou prejde aj stabilná súčasť programovej štruktúry, ktorou je relácia Crash. „Keďže moja kolegyňa Adel ukončila štúdium, povedala som si, že sa zdokonalím v sólo kariére areláciu budem moderovať sama,“ povedala moderátorka Ivana Koňušíková.

Patrik HavranPridaj komentár