Radošinské naivné divadlo zavíta do Ružomberka s hrou Len tak prišli

RUŽOMBEROK, 31. marca – Kultúrny dom Andreja Hlinku a. s. (KDAH) nám v spolupráci s Radošinským naivným divadlom (RND) o miesiac predstaví satirickú komédiu s názvom Len tak prišli. Hra Stanislava Štepku predstavuje satirický pohľad na tému dedičstva a s ním spojené konflikty a rozpory od výmyslov sveta. Často je táto hra označovaná ako prehnane trpká s popreplietaným humorom a nečakanými zvratmi, čo budú môcť Ružomberčania okúsiť na vlastnej koži.

Dej Len tak prišli sa odohráva na dosť nezvyčajnom mieste – na kare. Rodina a najbližší si uctievajú pamiatku primátora, podnikateľa, no predovšetkým mafiána inžiniera Romana Eliáša, ktorý zomrel pri dopravnej nehode. Celá rodina však čaká iba na slová, ktoré bude čítať notárka zo závetu. Až vtedy sa hra dostáva do plných obrátok a na smútočnom obrade sa roztočí nový kolotoč zaujímavých udalostí.

O dramaturgiu sa postarala Darina Abrahámová a hru režíroval skúsený Ondrej Spišák. Na divadelnom pódiu budeme mať možnosť vidieť okrem Štepku a Abrahámovej taktiež aj nemenej známych hercov Csongora Kassaia či Sveťa Malachovského, ktorých mnohí poznáme aj z televíznych obrazoviek.

RND naposledy do Ružomberka zavítalo 29. septembra, kedy sme mali možnosť vidieť a zažiť clivú komédiu o čelných miestach v srdci – Šťastné konce. Autorom hry a piesní bol taktiež Stanislav Štepka, no o réžiu sa postaral Juraj Nvota. Hlavnú úlohu stvárnili okrem spomínaného Štepku ešte Martin Škoda, Zuzana Kronerová a Anikó Vargová, ktorí sa spoločným úsilím postarali o nezabudnuteľný kultúrny zážitok.

Dátum a čas konania divadelnej hry je 30. apríla o 18:00 hod. Vstupenky je možné zakúpiť si v pokladni kina KDAH, alebo tiež na informačnom centre.

Zdroj: kdah.skPridaj komentár