Rekonštrukcia webov Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty KU

Ružomberok- 2.októbra 2014: Katedra žurnalistiky(KŽ) stojí za niekoľkými zmenami na webových stránkach, ktoré zastrešuje.

“ Webové stránky, ktoré spravuje KŽ, sa vyvíjali postupne. Ako prvá vznikla stránka pre žurnalistický magazín Zumag. Stránka slúžila ako priestor pre osobné blogy študentov,” povedal Pavel Izrael.

Tento rok nastala zmena, stránky sa redizajnujú, aby sa vizuálne zjednotili. Každé médium má teraz vlastnú stránku dostupnú aj cez centrálnu stránku media.ku.sk, ktorá zastrešuje weby KŽ a popritom tvorí aj významný zdroj informácií o dianí na univerzite. Zmeny boli súčasťou vízie predchádzajúceho vedenia KU.

V roku 2013 pribudli dve nové stránky rodinaamedia.ku.sk a slovnik.ku.sk. Obe stránky sú výstupom vedeckých projektov, ktoré katedra realizuje. Prvá stránka je pre rodičov a vychovávateľov, venuje sa mediálnej výchove. Druhá stránka je určená novinárom a všetkým, ktorí chcú na internete vyhľadať vysvetlenie žurnalistických a náboženských termínov.

“Za obsah stránok nesie zodpovednosť katedra, ale samostatné novinárske celky tvoria hlavne študenti KU. Výnimkou je web rodinaamedia.ku.sk a slovnik.ku.sk, kde študenti neprispievajú,” dodal na záver Pavel Izrael.

Úvodné foto: Scanrail – Fotolia.com
Fotka prebratá z voľne dostupného článku na internete: http://computerworld.cz/analyzy-a-studie/velke-evropske-weby-nezadaji-o-povoleni-cookies-49100

Patrik HavranPridaj komentár