Rozhýb telo, rozhýbeš aj ducha

Okrem vzdelávania sa študenti Katolíckej univerzity vo voľnom čase venujú rôznym aktivitám, medzi ktoré patrí aj šport. Športový klub v spolupráci s Univerzitným pastoračným centrom (UPaC) vytvárajú pre študentov podmienky nie len pre rozvoj ducha, ale aj tela.

Svedčia o tom športové podujatia, ktoré sa na univerzite organizujú. „Chceme našim študentom spestriť vysokoškolský život aj touto formou zábavy. V októbri sa nám opäť raz podarilo zorganizovať tradičný futbalový turnaj medzi fakultami,“ povedal hlavný organizátor turnaja, predstaviteľ UPaC Dušan Galica.

Počas celého akademického roka prebiehajú večer od pondelka do štvrtka športové aktivity, na ktorých si prídu na svoje priaznivci futbalu, volejbalu, či floorbalu. „Na tieto športové aktivity sa snažím chodievať aspoň dva krát za týždeň. Najradšej chodím na futbal, ale rád si zahrám aj nekontaktné športy, ako napríklad volejbal,“ povedal študent KU a pravidelný účastník športových aktivít Dušan Dojčár.

Aktívne športovanie odporúča aj najúspešnejší športovec KU, akademický majster Slovenska v atletike Tomáš Kubej: „Športom ku zdraviu nie je len otrepaná fráza. Keď sa niekto začne aktívne venovať športu, už po pár týždňoch cíti nárast kondície.“

Univerzitný športový klub a UPaC plánujú v blízkej dobe zorganizovať prvý ročník turnaja vo floorbale, na ktorý sa budú môcť prihlásiť študenti zo všetkých fakúlt. Bližšie informácie a dátumy športových podujatí nájdete priamo v Pastoračnom centre.

Matúš BystrianskyPridaj komentár