Ružomberkom sa niesla inštrumentálna hudba projektu Zbory

V prvý decembrový deň sa stal Ružomberok centrom orchestrálneho projektu spevákov, speváckych zborov a hudobníkov miest a obcí Slovenska.

Dva koncerty projektu Zbory, ktorý sa prezentoval s názvom programu ,,Láskou nás prikrývaj,“ zorganizovala farnosť Liptovské Matiašovce a mesto Ružomberok. Miestom konania akcie bol priestor Veľkej dvorany v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku.

Vystúpenia boli naplánované v dvoch časových intervaloch. Prvé malo začiatok o pol štvrtej. Štart druhého koncertu bol pripravený na osemnástu hodinu. Oba časy prilákali množstvo záujemcov.

Zúčastnení si mali možnosť vypočuť sláčikovú a dychovú melódiu hudobných nástrojov komorného orchestra. V sále zazneli aj spoločné hudobné skladby skupinového telesa a taktiež vystúpenia sólistov Karola Bartakoviča, Soni Kopálovej, Luciana Bezáka, Kataríny Procházkovej a Branislava Košíka. Obdiv vzbudil aj dirigent Peter Vlčko. Na hudobne emotívnom zážitku pre publikum pridal aj fakt, že javisko bolo počas celej doby farebne osvetlené. Po koncertoch zaznel v hľadisku dlhotrvajúci potlesk, čo bolo pre protagonistov tou najkrajšou odmenou.

,,Koncert bol fantastický. Takýto štýl hudby sa mi pozdáva. Navyše kombinácia zvukových a svetelných efektov mu dodala osobité čaro,“ prezradil Juraj, brat jednej z členiek orchestra.

Zbory fungujú od roku 2011, kedy zrealizovali pilotný projekt pod názvom ,,Láskou nás prikrývaj“. Za ten čas potešili srdcia ľudí už v mnohých mestách doma i v zahraničí. Na tvorbe sa podieľa viac než 70 účinkujúcich – spevákov, hudobníkov, ale i jednotlivcov a členov z rôznych speváckych zborov.

Text: Tomáš Kotlárik

Foto: facebook Zbory – Láskou nás prikrývajPridaj komentár