Ružomberok hostiteľom diela UNESCO

V predposledný novembrový deň sa na pôde ružomberského Mestského úradu uskutočnilo podpísanie zakladateľskej zmluvy združenia Slovenského dedičstva UNESCO. Predsedom sa stal Ján Pavlík, primátor dolnoliptovskej metropoly. 

Zástupcovia slovenských lokalít, ktoré sú zapísane v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO,  týmto krokom prispeli k sfunkčneniu tohto združenia aj u nás. Zhodli sa na vzájomnej spolupráci nielen v oblasti cestovného ruchu. Pri tejto príležitosti sa konalo aj prvé Valné zhromaždenie, na ktorom prebehla voľba orgánov novovzniknutého združenia. Predsedom sa stal Ján Pavlík, primátor Ružomberka, ktorý bol zároveň zvolený aj za predsedu Správnej rady. Členmi tejto rady sa stali: Nadežda Babiaková (primátorka Banskej Štiavnice) a Miroslav Vilkovský (primátor Levoče). Pozíciu kontrolóra bude zastávať Igor Frič (hlavný kontrolór mesta Ružomberok) a post výkonného manažéra pripadol Martinovi Hromadovi (súčasný vedúci Oddelenia regionálneho rozvoja a kultúry, MsÚ Ružomberok).

Zámery projektu

„Účelom združenia je vytvoriť podmienky pre koordinovanú cieľavedomú činnosť jeho členov a partnerských organizácií pre rozvoj a marketing lokalít prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO,“ objasnila cieľ Michaela Milá, hovorkyňa mesta Ružomberok. Členovia sa tiež zhodli na podporovaní kultúrneho, spoločenského a podnikateľského života. Súčasťou aktivít by mala byť aj participácia v cezhraničných projektoch a podobne. „V rámci tejto činnosti chcú členovia združenia organizovať spoločný marketing lokalít UNESCO, podporovať a vytvárať pozitívny imidž Slovenska ako destinácie UNESCO,“ doplnila Milá. Pozitívne dojmy neskrýval ani predseda nového združenia, Ján Pavlík: „Som veľmi rád, že myšlienka založenia združenia sa zrodila práve v Ružomberku a som presvedčený, že napriek neľahkej dobe, ktorú práve žijeme, dokážeme spoločne s významnými slovenskými lokalitami zapísanými v zozname UNESCO spolupracovať na pozitívnych veciach.“

 

Foto: Michaela Milá, hovorkyňa mestaPridaj komentár