Ružomberok zvládol aj posledný prípravný zápas

V poslednom zápase pred štartom prvého kola Fortuna ligy sa mužstvo spod Čebraťa stretlo s ďalším českým tímom, Sigma Olomouc, ktorý zostupuje do druhej ligy.

 

Prvý polčas sa skončil bezgólovo. Šance boli na oboch stranách, ale ani Kružliak za domácich a Radakovič za hostí nedokázali svoje šance premeniť. Zmena skóre nastala až po zmene strán v druhom polčase.

 

V druhom polčase nastalo v tíme niekoľko zmien. Na trávnik nastúpil Marek Sapara a hráč, ktorý prišiel na hosťovanie z Viktorky Plzeň, Martin Chrien, reprezentačný stredopoliar slovenskej dvadsať jednotky. „Je to hráč, ktorého sme veľmi chceli. Bude súčasťou nášho novotvoriaceho sa mužstva. Je to ďalší mladý futbalista, ktorý môže mužstvo posunúť ďalej,“ poznamenal športový a marketingový riaditeľ klubu, Dušan Tittel.

 

V šiestej minúte druhého polčasu posunul do vedenia domácich Ján Maslo, ktorý sa trafil medzi tri žrde hlavou. Druhý gól strelil Miloš Lačný, ktorý loptu umiestnil krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi pätnásť minút po prvom góle. Posledný klinec do rakve Olomouca strelil Štefan Gerec minútu pred koncom zápasu.

 

V prvom kole Fortuna ligy sa MFK Ružomberok stretne s Prešovom, ktorý postúpil do prvej ligy.Pridaj komentár