Ružomberský dorast B zdolal Košice 2:1

RUŽOMBEROK, 24. marca – Dnešné dopoludnie sa na športovom štadióne v Ružomberku nieslo v znamení duelu staršieho dorastu B – skupiny medzi domácimi a Košicami.

Už v úvode zápasu bolo jednoznačne viditeľné, že Košičania si brúsia zuby na výhru, a nič nechcú nechať na náhodu. Ich hra bola agresívnejšia a dravšia. Už v ôsmej minúte prišla ich prvá šanca skórovať, ktorá však bola úspešne blokovaná zákrokom Štefana Kokoruďu. V priebehu nasledujúcich minút sa nasadenie domácich vyrovnalo hosťujúcemu tímu. Zápas priniesol počas 90-tich minút základného hracieho času mnohé zvraty, ale aj sólové akcie. Z prvého gólu sa Košice radovali už v 25. minúte. V 33. minúte sa domácemu čierno-oranžovému tímu naskytla solídna šanca opäť sa dostať do zápasu vyrovnávajúcim gólom po samostatnej akcii, avšak neúspešne. 2 minúty pred koncom prvého polčasu sa Ružomberku podarilo vyrovnať skóre po priamom kope.

Druhý polčas sa niesol v znamení faulov a na ihrisku zavládla nervozita. Hostia mali množstvo šancí prekonať obranu súpera, no ani jedna nebola úspešná. Po akciách  Juraja Kováča a Maroša Juhása prišla v 76. minúte rýchla odpoveď domácich na stále citeľnejší tlak zo strany súpera, keď Peter Ličko posunul vedenou prihrávkou Ružomberok do vedenia 2:1. Košičania do konca zápasu vyvíjali snahu takticky vyrovnať skóre, no domáci si vedenie udržali.

Zostavy :

Ružomberok:  Kokoruďa, Dunaj, Lacko, Ličko, Pristač, Laura, Trabalík, Almaský, Jagnešák, Beňuš, Kolorédy, Ferenčík

Košice: Kolbas, Káša, Pástor, Dobrovič, Engel, Juhás, Tóth, Kováč, Župa, Čollák, Harda, Suchý