Šéf organizácie eSlovensko Miroslav Drobný rozprával o bezpečnosti na internete

Študenti si vypočuli, ako je možné chrániť deti  pred nástrahami internetu. Diskutovali tiež o kyberšikane.

 

RUŽOMBEROK 31. marca –  IT klub a Katedra informatiky Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) zorganizovala prednášku na tému používania bezpečného internetu. Zakladateľ a tvorca projektu Zodpovedne.sk Miroslav Drobný diskutoval s účastníkmi o ochrane detí pred nástrahami internetu. Do auly Jána Pavla II. prišlo približne 200 študentov.

„Cieľom prednášky bolo budúcich učiteľov nasmerovať k tomu, aby aj svojich študentov viedli k osvete a bezpečnosti práce na internete,“ povedal člen IT klubu a študent informatiky na KU Peter Korsch.

Miroslav Drobný je tiež scenárista rozprávok Ovce.sk. Rozprával aj o pornografii, rasizme, xenofóbii, zneužívaní detí a šikane. „Snažil som sa študentov nasmerovať, aby sa nebáli väčších myšlienok, ktoré majú,“ vysvetlil.

Drobný chodí prednášať na materské, základné a stredné školy. Vo výnimočných prípadoch diskutuje aj na vysokých školách. Tiež ozrejmil, ako predísť kyberšikane u detí. Dodal príznaky, ktoré prejavuje šikanované dieťa. „Mení svoje návyky, odchádza od počítača nervózne a uplakané alebo sa vyhýba škole. Niekedy sa pomočuje a budí zo sna,“ uzavrel.

Projekt ovce.sk je súčasť projektov Zodpovedne.sk, Pomoc.sk a Stopline.sk. Produkuje detský animovaný seriál, medzinárodný internetový portál a rozprávkové knihy.

Zuzana Rojíková2 komentáre

Pridaj komentár