Séria sa presúva do Piešťan

Skalica, 17. marca – Skalica dnes zahodila obrovskú možnosť rozhodnúť na vlastnom ľade. S výsledkom 0:3 z pohľadu hostí sa sťahuje séria opäť do Piešťan.

Hneď v úvodných minútach zápasu si domáci zahrali presilovú hru. Prvú veľkú možnosť zápasu mal na hokejke Lažo, ale Tomek si aj s dávkou šťastia poradil. Následne v ďalšej veľkej možnosti pohorel Holovič. Prvý zlomový moment zápasu prišiel v 7. minúte, keď dôrazný Mertel využil svoju príležitosť na strelenie gólu. Skalica mohla v 10. minúte vyrovnať, ale Pálfy ani na dva krát neprekonal pozorného Tomeka. Záver tretiny patril viacerým presilovým hrám, no obe mužstvá si nevypracovali dobré šance. Druhá tretina sa vyznačovala svižným tempom. Obe mužstvá mali viacero príležitostí, no do 27. minúty sa nepodarilo nikomu skórovať. V 28. minúte našiel Haring výborne postaveného Salijho, ktorý nezaváhal a upravil skóre na 2:0 v prospech Piešťan. Koniec tretiny priniesol stret  Haringa s Vyrubalíkom, po ktorom domáci obranca Vyrubalík opustil ľad na nosidlách. Tretia tretina začala veľkým nátlakom domácej Skalice. Po pár nevyužitých šanciach zaútočili z brejku Saliji a Melichárek a Lipovský lovil po tretí krát puk zo svojej siete.

Po tomto momente Skalica akoby rezignovala a už si nedokázala vypracovať žiadnu gólovú príležitosť aspoň na skorigovanie výsledku. Zápas sa už prakticky iba dohrával a preto sa o postupujúcom do semifinále rozhodne v utorok na piešťanskom ľade.