ŠHK 37 Piešťany – MsHK Žilina 5:2

PIEŠŤANY, 22. februára – Na úvod zápasu poskytol Mertel krásny hit a bolo jasné, že domáci nenechajú nič na náhodu. Prvú gólovú šancu mal Peško (PIE), ktorý spomedzi kruhov netrafil šibenicu Johannesa. Žilinčania len chabo odpovedali na akcie „Havranov“. Z prvého gólu sa radovali domáci, keď Martin Škadra dorážal puk po Ručkayovej strele. Krátko po tom hrali domáci svoju prvú presilovú hru, keď Žilinčan Drábek inkasoval dvojminútový trest za držanie. Piešťanská presilovka nebola ani zďaleka efektívna, Žilina sa tlaku ubránila. V 16. minúte sa presadil hráč domáceho celku, Stupka, ktorý krásnym bekendom prekonal Johannesa.

Druhá tretina niesla opäť status Piešťanskej dominancie. Žilinskí „Vlci sa len ťažko presadzovali v útočnom pásme. Prvá veľká šanca prišla v 22. minúte, keď Šišovský (PIE) strelou z prvej neprekonal pohotového Johannesa. Netrvalo dlho a Piešťany opäť bodovali. Hudec spoza brány našiel spoluhráča Melichárka, ktorý trafil nepokrytý priestor pri tyčke. Piešťany Žiline nedali vydýchnuť a v prečíslení 2 na 1 strelil Marek Mertel ľahký puk pomedzi nohy vyčerpaného Johannesa, ktorého hneď na to striedal Žigárdy. Prvá väčšia šanca vlkov v zápase prišla v 31. minúte, kedy Drábek trafil spomedzi kruhov Tomeka. Svoje konto si Žigárdy držal necelých deväť minút, keď po brejku „Havranov“ dostal Mertel znovu puk do siete hostí. Hneď po tom, prišla na rad presilovka domácich, ktorú, už ako tretiu, nevyužili. Krátko nato sa Žilina dostala do brejku, keď Krajčí ohrozil Tomeka, no bezgólovo. Prvú presilovú hru si hostia zahrali až v štyridsiatej minúte. Využili ju bez väčších problémov a znížili stav na 4:1.

V tretej tretine hostia zabrali a snažili sa dobehnúť domáci celok. V 50. minúte sa snažil krásnou akciou prekonať Tomeka Sýkora (ZIL), no minul bránu. V 52. minúte si Piešťany opäť zahrali hru v početnej nevýhode, keď na trestnú lavicu putoval Ručkay. Žilina nadviazala na prvú úspešnú presilovku, keď Igor Rúfus strelil gól na 5:2. Nádej na dorovnanie výsledku sa rozplynula po dvoch vylúčeniach Žilinčanov a tak ostal stav nezmenený.

Zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Bučka, Škadra, Filip, Drgoň, Hruška, Kolník, Mrázik, Urban – F. Hudec, Nemec, Melichárek – J. Ručkay, Peško, H. Ručkay – Saliji, Mertel, Stupka – Chylo, Toman, Šišovský

MsHK Žilina: Johannes – Rúfus, Gula, Dlouhý, Leško, Brcko, Staňo, Árvay, Slota – Kokavec, Krajči, Lipovský – Drevenák, Varga, Sýkora – Valášek, Ďuriš, Drábek – Mašlanka, Jarab, Čičala

Ilustr. foto: mshk.sk