Siedmy ročník turnaja v stolnom tenise vyhral Peter Luha

Vianočný turnaj v stolnom tenise podľa očakávania obhájil študent žurnalistiky Peter Luha. Turnaj vyhral už štvrtýkrát v rade. V kategórii žien získala prvé miesto Emília Bošková.
RUŽOMBEROK, 2. december 2014-Stolnotenisový turnaj vyhral bez jedinej porážky. Vo finále si poradil s kňazom Dušanom Galicom. „Pocity sú skvelé. Kto by sa netešil z celkového víťazstva v turnaji. Súperi boli nepríjemní, takže som rád, že som to zvládol,“ povedal víťaz turnaja Peter Luha.
„Som veľmi milo prekvapený s účasťou a kvalitou podujatia. Pominulé roky bolo menej účastníkov,“ hodnotil turnaj Luha.
V kategórií žien boli štyri účastníčky. „Po tomto výsledku sa cítim výborne. Vyhrala som!,“ povedala víťazka žien Bošková. „Sklamala ma účasť žien. Boli sme iba štyri, a to je naozaj málo,“ dodala
Dušan Galica, referent športu v UPaC dozeral na priebeh Vianočného turnaja v stolnom tenise. Turnaj prebehol bez väčších problémov. „Úprimne som rád za každého účastníka. Prebiehalo to veľmi hladko, keďže sme mali k dispozícii tri stoly,“ povedal. „Teší ma, že ceny boli relatívne prijateľné, takže bolo o čo hrať,“ dodal.
Turnaja sa zúčastnilo dvadsať hráčov. Prišli aj štyri ženy, ktoré hrali v štvorčlennej skupine. Mužský turnaj bol zložitejší, pretože bolo viac účastníkov. Hráči boli rozdelení do piatich trojčlenných skupín. Víťaz skupiny postupoval priamo a účastníci z druhých miest hrali baráž. Po skupinovej fáze sa hralo v takzvanom pavúkovom systéme.

Marcel Vargončík

 Pridaj komentár