Skúšobná doba otváracích hodín knižnice uplynula, o ich predĺžení sa stále uvažuje

Záujem študentov o predĺženie otváracej doby Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity (UK KU) sa stretol s odozvou. V dňoch od 4. – 7. novembra bola spustená skúšobná doba otváracích hodín knižnice. Tá mala preveriť jej návštevnosť počas večerných hodín.

 

Podľa slov Matúša Demka, ktorý je referentom pre vzťahy s verejnosťou, iniciatíva vychádzala z vedenia univerzity. „Študenti sa dopytovali už predtým, hovorili aby bola knižnica otvorená dlhšie, ale samotný krok k predĺženiu jej otváracích hodín ako aj k zisteniu záujmu študentov prišiel zo strany vedenia univerzity, “ povedal Demko.

 

To, že knižničné priestory sú využívané, potvrdila aj riaditeľka UK KU Soňa Hlinková: „ Knižnica sa teší veľkému záujmu zo strany Katolíckej univerzity, ako aj verejnosti. Svedčia o tom nielen pozitívne komentáre a hodnotenia zo strany návštevníkov, ale aj počty ľudí, ktorí denne navštívia knižnicu.“ Uvádza, že v starých priestoroch knižnice sa návštevnosť pohybovala okolo sto návštevníkov za deň. Nové priestory sa denne tešia približne tisícke návštevníkom denne.

 

Aj keď ubehol už týždeň od uplynutia skúšobnej otváracej doby knižnice, oficiálne stanovisko zo strany vedenia nebolo stále zaujaté. „Napriek pomerne rozsiahlej kampani sa ukázalo, že služby ani priestory knižnice v čase od 20.00 –  21.00 neboli dostatočne využívané. Na základe toho uvažujeme o predĺžení otváracích hodín UK KU počas  semestra v dňoch utorok – štvrtok do 20:00 h. Ak bude takto upravená otváracia doba, po 18-tej hodine bude otvorené len žlté poschodie na štúdium. Výpožičné služby budú len do 18 hod,“ potvrdila Hlinková.

 

Mária Badačová

 Pridaj komentár