Snívať sa oplatí

Na našej škole máme nielen spolužiakov, ale aj priateľov. Študentke žurnalistiky, Petre Mikulajčíkovej, vysnívali dvaja najbližší univerzitní kamaráti, Barbora Kubovová a Simeon Vass, New York cez reláciu V siedmom nebi.

Petra je na vozíčku. Narodila sa s diagnózou lámavosť kostí. Napriek tejto ťažkej chorobe je plná pozitívneho myslenia a nepozná limity. Na KU študuje už štvrtý rok a je riaditeľkou Pulz Rádia. Vďaka Barbore a Simeonovi navštívila Veľké jablko, ktoré túžila vidieť. „Vždy som chcela ísť do Ameriky. Páčila sa mi atmosféra veľkomesta a lákali ma aj typické atrakcie ako napríklad Socha slobody,“ hovorí Petra.

Okrem veľkomesta sa Petra pozrela aj do OSN, kde ju sprevádzal Miroslav Lajčák. Spoločnosť jej počas dní strávených v Amerike robila jeho manželka. „Nám všetkým zdravým Petra nastavuje zrkadlo tou svojou silou a pozitívnou energiou, ktorú v sebe má,“ povedala Jarmila Lajčáková.

Program mala bohatý.  „Myslela som si, že po plavbe loďou ku Soche slobody už nič lepšie nepríde, ale let vrtuľníkom ponad New York bol neprekonateľný,“ spomína Petra.

„Nenechá sa obmedzovať, namiesto nôh má predsa kolesá. Čo si zaumieni, to aj dosiahne,“ hovorí s úsmevom darkyňa Barbora. „Je pre nás takým slniečkom a zaslúži si to,“ doplnil Simeon.

Relácia V siedmom nebi plní sny. Petre okrem poznávacieho zájazdu do New Yorku darovali notebook a odbornú stáž v RTVS s možnosťou budúcej spolupráce.

29663375_2402185629807450_1478129874_nPridaj komentár