Štart bločkovej lotérie sa nezaobišiel bez komplikácií

Bločková lotéria bola spustená. Počas prvých hodín vzbudila enormný záujem zo strany občanov. Priebeh poznačili útoky hackerských skupín.

Generálny riaditeľ Národnej lotériovej spoločnosti TIPOS Ladislav Kriška predstúpil  16. septembra pred verejnosť. Na tlačovej konferencii informoval o priebehu lotérie.

,,Bločková lotéria bola spustená po polnoci a počas dvanástich hodín bolo úspešne zaregistrovaných 101 000 pokladničných výtlačkov. Každú minútu bolo v priemere zaevidovaných 300 blokov, „ povedal na úvod.

Historicky prvá registrácia pokladničného bloku do Národnej bločkovej lotérie nastala 10 sekúnd po jej spustení. Jej majiteľ ju zrealizoval prostredníctvom mobilnej aplikácie. Okrem spomínaného spôsobu je možné registrovať bločky pomocou internetu alebo priamo na pobočkách Národnej lotériovej spoločnosti TIPOS.

Ako Kriška uviedol, bločkovú lotériu postihli aj rôzne problémy. ,,Medzi desiatou hodinou a polnocou sme zaznamenali útoky z rôznych hackerských skupín, ktoré sa nám podarilo vďaka antihackerskemu systému Capcha úspešne a rýchlo zlikvidovať. „

Prioritou realizácie projektu Národnej bločkovej lotérie zo strany ministerstva financií, finančného riaditeľstva a spoločnosti TIPOS bol zisk z DPH a odhalenie falošných obchodníkov.

Žrebovanie sa realizuje každé dva týždne a okrem hlavnej finančnej výhry vo výške 10 000 eur je v hre aj šanca na zisk desiatich automobilov značky KIA.

Autor: Tomáš Kotlárik

Z besedy s Martinom Dorčákom, šéfredaktorom portálu Webnoviny.sk – zinscenovaná tlačová konferencia

Foto: Webnoviny.skPridaj komentár