Študenti diskutovali o povolebných výsledkoch

Katedra politológie zorganizovala prednášku o politickej situácii, ktorá nastala po marcových parlamentných voľbách.

Začiatkom týždňa sa na pôde Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (FF KU)  uskutočnila prednáška na tému: „Čo priniesli parlamentné voľby 2016?“ Prednášku viedla Oľga Gyarfášová, výskumníčka a analytička inštitútu pre verejné otázky.

Približne mesiac po voľbách sa zišli študenti politológie, žurnalistiky, ale aj vyučujúci týchto odborov, aby tak spolu s odborníčkou na povolebnú situáciu diskutovali o výsledkoch a zmenách, ktoré nastali. V úvode prednášky Oľga Gyarfášová ozrejmila témy ako: Politická sociológia, Aké zmeny priniesli voľby 2016, Zmena voličských orientácií, Kto koho volil, Akým spôsobom žiť a postaviť sa fenoménu Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS-NS). „Výsledok parlamentných volieb naznačuje, že niečo nie je v poriadku. Ľudia chceli zmenu. Zvolili si strany, ktoré tam podľa mňa nemajú čo robiť,“ uviedla Gyarfášová.

Záver prednášky obohatila diskusia študentov, ale aj pedagógov, ktorí mali zaujímavé otázky na politickú odborníčku. Väčšina otázok sa týkala Mariana Kotlebu, ktorý je stredobodom pozornosti nielen v mediálnom svete. „Prednáška bola podľa môjho názoru neaktuálna, keďže prebiehala mesiac po voľbách, na druhej strane sme sa mohli s odstupom času zamyslieť nad výsledkami. Diskusia bola zaujímavá, pretože viacerí mohli vyjadriť svoj názor a zistiť postoj odborníka,“ dodal študent politológie Martin.

Autor: Simeon Vass

Foto: T2.sk/Anton KulanPridaj komentár