Študenti Katolíckej univerzity oslávili sviatok svätého Mikuláša v Krakove

KRAKOV (6. decembra 2014) – Po roku sa opäť konala akcia s názvom Adventný Krakov. Vďaka nej 43 účastníkov oslávilo sviatok sv. Mikuláša v druhom najväčšom meste Poľska.

Účastníci jednodňového zájazdu, ktorý organizovalo Univerzitné pastoračné centrum v Ružomberku, začali svoje putovanie prehliadkou Sanktuária Božieho milosrdenstva. Práve v  ňom sa nachádzajú pozostatky a predmety Jána Pavla II. jediného poľského pápeža. V priestoroch sanktuária sa tiež slúžila omša za všetkých účastníkov, ktorú viedli kňazi Róbert Slotka a Stanislav Dulák.

Po nej nasledovala prehliadka mestskej časti Kazimierz, bývalej štvrte miestnych židov, ktorá bola zakončená návštevou Starej synagógy. „Židovské synagógy sú omnoho skromnejšie ako naše kostoly,“ prekvapilo študentku zdravotníckej fakulty Radku.

Záver zájazdu bol spojený s návštevou vianočných trhov. „Je tu veľa stánkov s jedlom, ale málo tých, ktoré ponúkajú punč,“ vyjadril sa študent pedagogiky Tomáš. Trhy svojou návštevou poctil taktiež sv. Mikuláš. „Bolo krásne sledovať nefalšovanú detskú radosť pri pohľade na tohto svätca,“ zakončil Tomáš.

Zájazdu sa nezúčastnili len študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku, ale aj ľudia z mesta. „Potešilo nás, že túto šancu nevyužili len študenti,“ odvetil Stanislav Dulák, pričom dodal, že „takáto možnosť sa totiž často neopakuje.“

Róbert Slotka, jeden z organizátorov, verí, že aj budúci rok bude hojná účasť: „Adventný Krakov má niekoľkoročnú históriu, preto by bola škoda, ak by toto podujatie zaniklo.“ Podľa jeho slov táto akcia mala zmysel: „Na tvárach ľudí bolo vidno úsmev, preto sme radi, že sme im túto akciu priniesli,“ dodal.

 

 

 

Igor DopirákPridaj komentár