Študenti kráčali po hrebeni Veľkej Fatry

Predposledný marcový víkend boli študenti z Katolíckej univerzity v Ružomberku na turistike vo Veľkej Fatre na vrchu Zvolen. 

Turistiku zorganizovalo Univerzitné pastoračné centrum. „Čo sa týka našich turistík, tak chodíme cez semester približne šesťkrát, teda dvakrát do mesiaca. Snažíme sa vybrať také trasy, aby sme sa obzvlášť cez zimu dostali niekam na chatu,“ uviedol Dušan Galica, kňaz z UPaC. Podľa slov Galicu je túra veľmi dobre strávený čas, je to relax a aj zlepšenie kondície, človek môže toho veľa načerpať.

Študenti začali túru na Donovaloch, po hrebeni sa presunuli k vrchu Malý Zvolen až zišli do obce Liptovské Revúce. „Na sobotnú turistiku som sa rozhodol ísť hlavne preto, že som mal stráviť víkend v Ružomberku a svoj voľný čas som chcel využiť najlepšie ako sa len dalo. A keďže ho rád trávim v prírode ani na chvíľu som nezaváhal,“ povedal študent Matúš. „Dnes sa výletu zúčastnilo deväť ľudí, je smutné, že ten záujem študentov nie je taký veľký, možno aj preto, že chodia na víkendy domov. Cez týždeň majú zase školu, takže nie je jednoduché nájsť ten čas, ale verím, že sa to zlepší,“  uviedol Galica.

Vrch Zvolen je najvyšším vrchom v geomorfologickom podcelku Zvolen. Možno z neho pozorovať hlavný hrebeň Veľkej Fatry, časť Nízkych Tatier a tiež Vysoké Tatry.Študent Matúš povedal, že už teraz uvažuje nad tým, že sa podobnej akcie zúčastní aj budúci mesiac. „V rámci UPaC mám na starosti turistiky ja, takže každý rok dávam plán. Snažíme sa chodiť aj na tie staré obľúbené trasy, pretože prichádzajú noví študenti, ale samozrejme vymýšľame aj niečo nové,“ dodal Galica.

 Pridaj komentár