Študenti KU sa podelili o svoje zážitky zo zahraničia

Na neformálnom večeri Erasmus+ sa o svoje skúsenosti prišli podeliť študenti, ktorí sa nedávno zúčastnili zahraničnej mobility.

 

Niekoľko desiatok študentov Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) si v stredu 12. marca prišlo vypočuť do priestorov Univerzitnej knižnice KU zážitky a dojmy tých, ktorí už program Erasmus absolvovali.

„Naším úmyslom je dať príležitosť každému, kto má záujem na sebe pracovať a rozvíjať sa. Dávame šancu tým ľuďom, ktorí majú odvahu sa prihlásiť,“ vysvetľuje univerzitná Erasmus koordinátorka, Michaela Moldová Chovancová.

Bývalí Erasmus študenti aj cez prezentácie s fotografiami priblížili prítomným miesta, kde boli ubytovaní, univerzity, na ktorých študovali, alebo fotografie svojich nových kamarátov a zážitkov, ktoré spolu prežili.

„Pokiaľ chcete nadobudnúť samostatnosť, naučiť sa narábať s peniazmi, spoznať nových kamarátov a odbúrať nejaké predsudky, určite Erasmus odporúčam,“ povedal počas svojej prezentácie Filip, ktorý strávil v Turecku päť mesiacov.

Veronika, ktorá prežila niekoľko mesiacov v Dánsku, odkazuje: „Vôbec sa nebojte vybavovačiek a papierovačiek. Máme tu strašne zlatých a milých ľudí, ktorí vám s tým pomôžu.“

Na záver predstavili aj štyria poľskí študenti, ktorí sú na KU na mobilite, svoje mesto a univerzitu, na ktorej v Poľsku študujú. Rovnako sa s prítomnými podelili o svoje pocity z ich pobytu na našom území.

 

Program Erasmus+ je zameraný najmä na študentov a zamestnancov vysokoškolských inštitúcií a umožňuje im osobný rozvoj, spoznať nové miesta, ľudí a kultúry, posilnenie vlastných zručností a modernizáciu odbornej prípravy. Program je podporovaný EÚ.Pridaj komentár