Študenti sa dozvedeli ako zvládať stres

RUŽOMBEROK –  Skúškové obdobie sa blíži a študentov začína ovládať stres, preto poradenské centrum KU pripravilo seminár o tom ako ho zvládať.

 V utorok 6. mája sa konal v Poradenskom centre KU seminár s názvom Ako zvládnuť stres pred skúškami. Študenti sa mohli na ňom dozvedieť, ako znížiť intenzitu stresu a ako sa správne učiť. Seminár viedol psychológ Juraj Holdoš: „Je potrebné bojovať proti stresu, aj keď sa to zdá byť ťažké.“

Poskytol aj rady, ktoré môžu pomôcť študentom zbaviť sa stresu natrvalo. „Hlavné je myslieť pozitívne a povedať si, že tú skúšku urobíte. Taktiež je dôležité správne dýchanie a rozdelenie si práce, tak aby ste to zvládali,“ povedal Holdoš.

„Najviac ma zaujala metóda odmeňovania sa za zvládnutú prácu. Mávam často stres, tak to určite skúsim,“ vyjadrila sa študentka Kristína.

Poradenské centrum pripravuje podobné semináre vždy pred skúškovým obdobím, kedy študenti potrebujú najviac bojovať so stresom.

Poradenské centrum KU v Ružomberku vzniklo v akademickom roku 2011/2012. Odborný tím, pracujúci v centre, ponúka kariérové poradenstvo, psychologické poradenstvo, zabezpečuje a sprostredkúva sociálne i právne poradenstvo. Zároveň je centrum podporným pracoviskom pre študentov so špecifickými potrebami a pre rodičov s deťmi.

Foto zdroj: http://psycholog-pisze.pl/pokonaj-stres-praktyczne-wskazowki/Pridaj komentár