Študenti sa pýtajú: Kde budeme večerať?

Hotel Áčko oznámil študentom Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) koniec podávania večerí. Nakoniec však Hotel Áčko s Ubytovacími a stravovacími zariadeniami KU našli kompromisné riešenie situácie.

Už začiatkom decembra študentov KU prekvapil oznam o zrušení večerí v Hoteli Áčko. Večere sa mali prestať podávať od začiatku nového roka. „Správa o zrušení večerí ma vôbec nepotešila. Chodievali sme sa tam najesť, keď nám skončili prednášky. Večera za takúto cenu bola pre študentov dostupná. Navyše sa tu dalo ísť na večeru v poobedňajších a večerných hodinách, čo v jedálni v škole nie je možné, keďže sa tam večere vydávajú v čase obeda,“ prezradila študentka Katarína.

Ako sa vyjadrila Renáta Šrameková, riaditeľka Ubytovacích a stravovacích zariadení KU: „Administratívne je celá táto situácia náročná, riešime to však tak, aby to bolo výhodné pre vás, študentov. Robilo sa verejné obstarávanie a doterajší spôsob podávania večerí mu, bohužiaľ, nevyhovuje.“

Nakoniec však prišli Ubytovacie a stravovacie zariadenia KU s návrhom ponechania večerí. Študenti si však budú musieť priplatiť o niečo viac. Z pôvodnej sumy 1,50 € tak stúpne cena na hodnotu obeda, teda 2,59 €. Dotácia v hodnote jedného eura však zostáva zachovaná. Súčasne s cenou sa zvýši aj gramáž večerí. Rovnaká zmena platí aj pre raňajky v Hoteli Áčko. „Uvažuje sa o zvýšení gramáže, ale ťažko povedať, či by študentom vyhovovalo dostávať v rámci večere väčšie porcie, nakoľko večer by sa mali jesť ľahšie jedlá. Preto sa riešením javia ‘prídavky’ v podobe ovocia, nápoja, bagety alebo niečoho iného – ešte nie sme celkom rozhodnutí čoho – čo by si mohli zobrať so sebou a skonzumovať neskôr,“ priblížila nám vedúca Hotela Áčko Viola Raganová.

Študentov KU síce správa o ponechaní večerí potešila, napriek tomu majú na situáciu odlišné názory. „Neteším sa veľmi na zmenu, lebo si myslím, že takto cenovo dostupná večera bola ideálna. Ak by sa zvýšila gramáž, neprekážala by mi však ani vyššia cena. Nechcela by som však až príliš veľkú dávku – zo súčasnej sa človek síce veľmi nenaje, ale naozaj ju stačí zdvihnúť len trocha. Taký hamburger by bol asi už príliš. Chcelo by to kompromis,“ zhodnotila študentka sociálnej práce Zuzana. K zmene stravovania sa vyjadril aj študent Zdravotníckej fakulty Marek: „Myslím, že tie večere aj ich cena boli pre študentov vyhovujúce a bol by som za to, ak by to tak ostalo. Sme predsa študenti a pre nás je vzácne každé euro.“

K zmenou stravovania od začiatku nového roka bude aj zdraženie stravovania v Duge Catering s.r.o. o dvadsať centov. Takisto v Hoteli Áčko pribudnú minútky. Študentom budú vydávané za tri eurá.

foto: http://www.hotelacko.sk/Pridaj komentár