Študenti si zmerali sily vo florbalovom turnaji

Milovníci pohybu z Katolíckej univerzity v Ružomberku mali možnosť porovnať si svoje športové zručnosti a schopnosti v kolektívnej športovej hre – florbal.

V Hale T – 18 na Plavisku sa uskutočnil florbalový turnaj. Akciu zorganizovali sekcia florbalu ŠK KU v Ružomberku a Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC). Hlavnými aktérmi udalosti boli študenti, ktorí vytvorili niekoľko družstiev. Tímy následne medzi sebou súperili o čo najlepší výsledok.

Na adresu účasti sa vyjadril hrajúci študent Maroš: ,,Som prekvapený, že sa prihlásili len tri mužstvá. Organizátori čakali vyššiu účasť a aj my študenti sme mali v pláne odohrať viacero zápasov. Verím, že v budúcnosti sa zapojí omnoho väčší počet študentov, ktorí radi športujú.“

,,V dnešnej dobe je čoraz menej chuti do zdravého pohybu. Nadšenie zo športu sa z tvárí ľudí vytráca a ihriská zívajú prázdnotou. Mladí preferujú sedavé ničnerobenie alebo počítačové hry pred športovou námahou. To je hlavnou príčinou poklesu a stagnácie športovej aktivity, „ okomentoval súčasný nezáujem o šport zo strany mladej generácie študent Martin, ktorý bol jedným z hrajúcich protagonistov.

Hrací plán turnaja bol nastavený nasledovne: hralo sa systémom 5+1. K dispozícií bolo v každom tíme aj niekoľko náhradníkov. Zápas bol rozdelený do dvoch polčasov. Dĺžka jedného dejstva trvala 5 minút.

Text: Tomáš Kotlárik

Foto: http://utv.uniza.skPridaj komentár