Študenti žurnalistiky navštívili Tv Noe

Študenti prvého ročníka žurnalistiky z Katolíckej univerzity v Ružomberku sa zúčastnili exkurzie v českom meste Ostrava. Pripravený bol pre nich bohatý program.

V ostravskom štúdiu televízie Noe sa mohli študenti v dňoch od 10. do 11. apríla oboznámiť s televíznou tvorbou v praxi. „Už dlho som chcel navštíviť televíziu Noe so študentmi a keďže som mal kontakty s touto televíziou, tak sa mi zdalo vhodné urobiť exkurziu, ale aj výlet,“ prezradil organizátor zájazdu a vyučujúci predmetu Základy televíznej tvorby Pavol Dzivý.

Počas exkurzie pre študentov pripravili workshop o svetlách s vrchným osvetľovačom Lumírom Maděrom. Zdôraznil, že keď chce človek takúto prácu robiť, musí ju mať rád. „Je to náročné nie len pre mňa, ale aj pre celú rodinu. Vraciate sa neskoro v noci, točí sa aj v nedeľu, odjazd je ako zákon schválnosti pred obedom. Je to krásna práca, ale náročná.“ Lumír Maděra najviac obľuboval publicistiku a dokumentaristiku. „So štábom sa dostanete do miest, kde by sa normálne človek nedostal.“

Ako zhodnotili účastníci akcie, zájazd ich obohatil o nové poznatky, ktoré sa im zídu aj v budúcnosti. Viacerí z nich sa zúčastnili prvýkrát na priamom prenose a mohli sa pozrieť na prácu v prenosovom voze. „Všetko prebiehalo v príjemnej atmosfére. Na celý pobyt budem spomínať len v dobrom. Naozaj krásne využitý čas,“ prezradila študentka Ivana.

Tv Noe je „televízia dobrých správ“. Ide o nekomerčné české kresťanské médium, ktoré sa snaží sprostredkovať programy pre celú rodinu. V Ostrave sídli hlavná redakcia a administratíva televízie aj s technickým zázemím.Pridaj komentár