Svet cez objektív

SÚŤAŽ AMATÉRSKYCH FOTOGRAFIÍ SA PO ROKU VRÁTILA OPÄŤ DO RUŽOMBERKA.

Vo Fullovej galérii odborníci hodnotili fotky amatérskych fotografov. Zúčastnil sa aj viceprimátor Ružomberka Stanislav Bella.

Na slávnostnej vernisáži výstavy fotografií z postupovej súťaže amatérskej fotografickej tvorby AMFO 2012 boli v utorok 6. marca vyhlásené výsledky regionálneho kola. Súťaž je určená pre všetkých záujemcov v troch vekových kategóriách.  Ako informuje stránka heliosfotoklub.sk, „AMFO je jedinou možnosťou komplexnej verejnej prezentácie amatérskej fotografickej tvorby na Slovensku.“Zapojilo sa do nej 37 autorov s viac ako stopäťdesiatimi fotografiami. Odborná porota v zložení Peter Purtz, Pavol Kostka a predseda Jozef Schmid ohodnotila najlepšie fotky len v dvoch vekových kategóriách, keďže najmladší fotografi v súťaži nemali zastúpenie. Každá veková kategória súťažila osobitne v  ďalších špeciálnych pod kategóriách: čiernobiela fotografia, farebná fotografia a multimediálna prezentácia.

V najstaršej kategórii (21 rokov a viac) sa zúčastnilo najviac autorov. Farebná fotografia Jaroslava Janovčíka, ktorá obsadila prvé miesto postupuje do krajského kola. V mladších kategóriách žiaľ toľko záujemcov nebolo. „V Ružomberku chýbajú  mladí autori. Kategórie do 21 rokov sa zúčastnili len dvaja záujemcovia,“ povedal predseda poroty Jozef Schmid na margo nedostatočnej výchovy mladých fotografov.  Kategórie čiernobiela fotka sa zúčastnili len dvaja autori. „Netreba sa báť fotiť čiernobielo. Fotka bez farieb môže vystihnúť iný pohľad autora,“ povzbudil prítomných autorov Jozef Schmid. Na prvom mieste sa s čiernobielou fotografiou umiestnila Jana Šebová. Do kategórie multimediálna prezentácia sa na rozdiel od Žilinského regiónu v Liptovskom nezapojil nikto.

Na výstavu sa prišlo pozrieť viac ako päťdesiat ľudí

Tohto roku prebieha už 40. ročník súťaže a porota skonštatovala, že súťažné fotografie mali vysokú úroveň. Víťazní autori budú so svojimi dielami súťažiť v júni na krajskom kole v Žiline a v prípade úspechu aj na celoslovenskom kole v Humennom. Na výstavu bol pozvaný aj čestný hosť, ktorým bol viceprimátor Ružomberka Stanislav Bella. Počas slávnostného vyhlasovania výsledkov svojou hrou na klavír obohatili kultúrny program aj žiačky zo základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu. Výstavu fotografií regionálneho kola AMFO 2012 si môžete prezrieť vo výstavnej sieni galérie Ľudovíta Fullu do 26. marca.

 Pridaj komentár