Matúš Zajac: Svoju prácu si treba obhájiť

Na prestížnych súťažiach Czech Press Photo a Slovak Press Photo si svoje fotografie obhajoval Matúš Zajac. Umiestnil sa na prvých miestach v rozličných kategóriách . Redaktor Peter Kravčák získal za príspevok prvú cenu v súťaží Lokálnych televízií Slovenska.

Matúš Zajac na prestížnej súťaži Czech Press Photo 2013 získal ocenenie v kategórii príroda a životné prostredie za sériu fotografií ZOO & Ranch, kde bol ocenený prvým miestom – Zlatým okom. V kategórii Šport za esej o boxe sa umiestnil na prvom mieste v súťaži Slovak Press Photo 2013. „Ocenenie na Czech Press Photo si veľmi vážim, pretože v Čechách zasadá pätnásť členná porota a najťažšie je obhájiť svoju kvalitu v tak silnej konkurencii. Na Slovak Press Photo je to s úrovňou nižšie, a preto beriem umiestnenie skôr ako povinnú jazdu,“ zdôvodnil Matúš Zajac.

Pätnásty ročník súťaže Lokálnych televízií Slovenska (WorkShop) organizuje každoročne spolok Lokálnych televíznych staníc Slovenska (LoTOS). V kategórií Spravodajstvo získala za príspevok prvú cenu Mestská televízia Ružomberok. „Išlo o ocenenie pre Mestskú televíziu Ružomberok, nie priamo pre mňa,“ podotkol Peter Kravčák. Mestská televízia Ružomberok (MTR) existuje už sedem rokov. Celoročná práca je vždy ocenená, aj konkurencii ďalších lokálnych televízií Slovenska.

Redaktorom príspevku bol Peter Kravčák s kolegom Romanom Šimalčíkom (kamera a strih). Ocenení boli diplomom, finančnou prémiou a drobnými upomienkovými predmetmi. Autori získali čestné uznanie v kategórií Publicistika, ale aj cenu Literárneho Fondu, za vynikajúce spracovanie občianskeho problému s bývaním.

Matúš Zajac študoval fotografie od svojej strednej školy a všetko si režíruje sám vo voľnom čase. Na Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku je náplňou jeho práce ukázať študentom fotografiu ako rovnocenného partnera. Peter Kravčák bol študentom na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Pracuje ako redaktor v mestskej televízii Ružomberok, a ako odborný asistent na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Informácie si môžete pozrieť na internetovej stránke www.lotos.sk.

Autor: Michaela BelkoťákováPridaj komentár