TRIO odpovedalo

Študentov na internáte TRIO sme sa opýtali na odbor, ktorý  študujú na univerzite a na to, či neľutujú jeho výber.

 

Lucia (19 rokov, Biológia a slovenský jazyk, 1. ročník Bc.) 

Ľutujem, pretože s tým mám teraz menší problém. Biológiu mám na pedagogickej fakulte a slovenský jazyk a literatúru na filozofickej fakulte. Tým pádom sa mi prekrývajú hodiny, nestíham chodiť na niektoré predmety a z toho mi plynú menšie problémy. Dúfam, že sa to nejako vyrieši.

 

Majka (18 rokov, Biológia a geografia, 1. ročník Bc.)

Voľbu geografie neľutujem, keďže mám geografiu veľmi rada a učím sa na nej veci, ktoré ma zaujímajú a chcem ich vedieť. Geografia ma baví. Ľutujem však výber biológie, lebo je veľmi ťažká. Ak by som sa mala rozhodnúť ešte raz, určite si biológiu nezvolím.

 

Miška (21 rokov, Ošetrovateľstvo, 3. ročník Bc.)

Neľutujem, že som si vybrala takýto odbor, keďže toto je to, čo chcem robiť. Je to krásna práca. Naučím sa tu veľa vecí, napríklad to, ako byť ľudský, ako sa správať k ľuďom. V našej práci nás „ťahá“ láska k ľuďom. Som hrdá, že môžem študovať práve na Katolíckej univerzite.

 

Iveta (21 rokov, Ošetrovateľstvo, 3. ročník Bc.)

Viac-menej to neľutujem. Chcela som tu ísť a toto je to, čo chcem robiť. Baví ma práca s ľuďmi a oveľa viac sa mi páči na praxi, ako sedieť na prednáškach. Avšak prístup ministerstva školstva a zdravotníctva je zlý. To je niečo, čo ma hnevá, ale dúfam, že do budúcnosti sa to aspoň trošku zlepší.

 

Dárius (18 rokov, Žurnalistika, 1. ročník Bc.)

Na to, aby som si vytvoril názor či ľutujem alebo nie, je podľa mňa ešte skoro, ale zatiaľ som spokojný. Páči sa mi na škole. Verím, že mi dá do života veľa.

 

Dominika (19 rokov, Biológia a chémia, 1. ročník Bc.)

Ľutujem, že som si dala biológiu. Je to ťažké a nič mi to nedáva. Chémiu neľutujem. Zatiaľ. Baví ma to, možno pre to, že zatiaľ nepreberáme pre mňa nič nové. A som veľmi rada, že som tu.

 

Lenka Farkašová, Žurnalistika, 1. ročník Bc.

 

 Pridaj komentár