Ubytovacie zariadenia Nova a Ikar

Penzión Nova

novajpg

Hotel Penzión Nova sa nachádza na ulici Žilinská cesta a od Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) je vzdialený 650 metrov. Cesta z neho k budove univerzity pešky trvá 8 až 10 minút. Je jedným z ubytovacích zariadení s najkratšou vzdialenosťou od KU. Charakterom zriadenia a vedenia pripomína privátne bývanie. Penzión sa člení na Novu 1 a Novu 2.

 Nova 1 poskytne v akademickom roku 20104/2015 ubytovanie v sedemnástich dvoj- a trojlôžkových izbách. Každá izba disponuje vlastným hygienickým zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC). Nachádza sa tu tiež spoločná kuchyňa vybavená všetkými potrebnými spotrebičmi, a na hornom poschodí aj menšia kuchynka vybavená chladničkou a mikrovlnou rúrou. Okrem kuchýň môžu ubytovaní využívať i práčovňu a študovňu. K dispozícii je tiež dvor za budovou, kde sa dá aj parkovať. V penzióne je zavedený internet, na ktorý sa môže každý študent pripojiť prostredníctvom wifi siete. Celý objekt je monitorovaný kamerovým systémom.

 Nova 2 ponúka bunkový systém izieb. Dokopy ide o tri bunky. Bunka 1 pozostáva z dvoch dvojlôžkových izieb a dvoch trojlôžkových izieb, bunka 2 ponúka dve dvojlôžkové izby. Tieto bunky disponujú vlastným hygienickým zariadením. O poschodie nižšie majú študenti k dispozícii spoločnú kuchynku. V bunke 3 sa nachádzajú dve trojlôžkové a jedna dvojlôžková izba. Súčasťou bunky je vlastná kuchynka a hygienické zariadenie. Ubytovaní na Nove 2 majú taktiež možnosť využívať práčovňu a študovňu na Nove 1. Súčasťou ubytovania je  wifi sieť.

 „Nemenila by som. Hoci lokalizácia blízko hlavnej cesty a vlakovej trate prináša istý ruch. Iné negatíva však na Nove nevidím. Maximálne mi vyhovuje voľnosť, ktorú oproti iným internátom poskytuje, fakt, že sa tu nenachádza žiadna vrátnica, to, že sme tu zmiešaní chlapci a dievčatá (dokonca aj v rámci jednej chodby) a najmä samotné ubytovanie. Mám pocit, akoby som žila vo vlastnej garsónke, nie na internáte,“ vyjadrila sa jedna z ubytovaných študentiek.

 Cena ubytovania záleží od izby, na ktorej je študent ubytovaný.

Ikar

ikar

 Ide o ubytovacie zariadenie Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity, ktorá je jeho prevádzkovateľom. Nachádza sa na Bystrickej ceste a od KU je vzdialený 3,5 km. Cesta autom po 18/E50 trvá na univerzitu 5 minút. Najbližšia zastávka MHD sa nachádza na sídlisku Roveň. V prípade využitia autobusového spojenia z tejto zastávky musí študent počítať s pätnástimi minútami cesty k budove KU. Výhodou lokalizácie Ikaru je blízkosť Kauflandu a Lidlu.

 Zariadenie ponúka dvojlôžkové izby bunkového typu. Dokopy ide o 83 izieb, ktoré disponujú dvesto päťdesiatimi lôžkami. Z tohto počtu využívajú študenti KU 150 lôžok. Každá z buniek je vybavená vlastným sociálnym zariadením a sprchou.

Mária Bilá

zdroj foto: internetPridaj komentár