UK KU sa stará aj o svojich zamestnancov

Aj napriek tomu, že univerzitná knižnica je otvorená a sprístupnená verejnosti už od septembra 2013, stále je čo vylepšovať.

Vedenie UK KU sa rozhodlo, že výpožičný pult, ktorý sa nachádza na prízemí knižnice, presklí. Hlavným dôvodom bol prievan, ktorý cirkuloval od hlavného vchodu. Ten sa odzrkadlil aj na zdraví niektorých zamestnankýň. „Odkedy sme začali pracovať na tomto úseku, viaceré z nás boli prechladnuté,“ vyjadrila sa zamestnankyňa UK KU Iveta Zverecová.

Vedenie sa preto rozhodlo riešiť tento problém pomocou skiel, ktoré sa na výpožičný pult namontovali. „Dúfame, že to pomôže hlavne v zimných mesiacoch,“ povedala riaditeľka UK Soňa Hlinková. Ak by však nepomohlo ani sklo, opäť sa budú hľadať spôsoby,  ako zabezpečiť pracovnú pohodu.

Medzi študentmi boli rôzne názory na danú problematiku. „Páči sa mi, ako to teraz vyzerá. Z estetickej stránky je to zaujímavé. Niekedy si pripadám ako v banke,“ vyjadrila sa študentka sociálnej práce Lenka. Naopak,  niektorí študenti zaznamenali problém s tým, že cez sklo je pracovníčky horšie počuť. „Ak sa ľudia cez to sklo nebudú počuť, namontujeme tam malé reproduktory s mikrofónmi,“ dodala na záver Hlinková.

 Pridaj komentár