Univerzitné rádio začína pulzovať

Po prázdninách sa študentské PULZ rádio na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) opäť prihovára svojim poslucháčom. Prešlo niekoľkými zmenami, ale v nasledujúcom roku pripravuje vysielanie so všetkým, čo k nemu patrí.

 

„Poslucháči Pulz rádia sa môžu tento rok tešiť na relácie z minulých rokov, ako Popoludnie s Pulzom, Električka, Bass heads, Medzi riadkami a mnohé ďalšie, ktoré si našli čas aj svojich stálych poslucháčov. Špeciálnych hostí bude takisto v reláciách určite neúrekom,“ hovorí nový riaditeľ rádia, Rastislav Kuba. Jeho víziou je, aby sa Pulz nezmenil, aby bol stále aktuálny, prinášal nové informácie poslucháčom, rástol a oslovil čo najviac študentov katolíckej univerzity.

Keďže sa zloženie rádia preriedilo odchodom starých členov, bol vyhlásený konkurz pre nových záujemcov. Vedenie prijalo štrnástich študentov na pozície redaktorov, moderátorov, technikov a webových dizajnérov. Očakáva sa od nich, že budú kreatívni, pracovití, prídu s vlastnými nápadmi, a tak plnohodnotne doplnia tím „pulzákov“.

Zmenilo sa tiež miesto, z ktorého bude médium pôsobiť. Nové priestory v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku, do ktorých bolo rozhlasové štúdio presťahované, riaditeľ v porovnaní so starými vníma ako krajšie v dizajne a porovnateľné v technickom ohľade. Výhodu vidí v tom, že po novom nemá rádio spoločné pôsobisko s televíziou. K horším stránkam patrí nespoľahlivé fungovanie internetového pripojenia v budove knižnice a jej otváracie hodiny, ktoré spôsobili aj zmenu vysielacieho času Pulz rádia. Tento problém je však aktuálne v procese riešenia.

Vysielanie rádia a informácie sú dostupné na stránke www.pulzradio.ku.sk

Foto: internetPridaj komentár