Univerzitu navštívil slovenský Youtuber

Miroslav Bača po prvýkrát prednášal na pôde Katolíckej univerzity.

Bol krásny slnečný deň, keď sa v uliciach jedného mesta v Albánsku stratil Miroslav Bača. Natáčal tam nové video na svoj kanál. Keď došiel na koniec slepej ulice, otočil sa a zistil, že na neho pozerajú traja tamojší muži. Schoval kameru a bál sa o život. Kričali po ňom a on si v duchu hovoril, že už nikdy neuvidí svoju rodinu. Chceli sa len odfotiť.

Nielen o svojich zážitkoch z ciest prišiel porozprávať slovenský Youtuber študentom v Ružomberku posledný februárový deň. 21-ročný študent Vysokej školy muzických umení v Bratislave prišiel do Ružomberka podporiť mladých talentovaných ľudí, aby sa nebáli pracovať na svojich snoch.

„Pred rovesníkmi stojím prvýkrát. Zvyknem prednášať na základných a stredných školách, na vysokej som ešte nikdy neprednášal,“ povedal Bača, ktorý pracoval ako režisér na filme Dubček, ktorý je z dielne RTVS. „Prišiel som tu, lebo chcem podporiť mladých ľudí na Slovensku. Aj u nás sa nájdu úžasní a šikovní ľudia, ktorí sa hanbia za svoje nápady, pričom sa nemusia.“

Užitočné rady

Miroslav Bača aj napriek mladému veku už má svoju vlastnú firmu a skúsenosti na rozdávanie. Študenti KU si tak vypočuli aj rady, ktoré im môžu pomôcť na ich „vlastnej ceste“. Mnohých z nich návšteva mladého Youtubera inšpirovala. Bača hovoril predovšetkým o kreativite, ambícii a nápade.

„Je to inšpiratívny človek, začínam mať depresiu zo svojho života,“ skonštatovala študentka Martina po prednáške. „Je o rok mladší a už toho toľko stihol. Má vlastnú firmu, precestoval skoro celý svet.“ Rovnaký názor zdieľaj aj študent Patrik. „Celkom ma chlapec prekvapil. V živote toho už dosť postíhal.“

Juraj Janoťák Pridaj komentár