UPaC čaká obnova

Priestory Univerzitného pastoračného centra prejdú v priebehu roka rekonštrukciami priestorov aj vynovením. 

Miestnosti Univerzitného pastoračného centra (UPaC) Jána Vojtaššáka sa budú v najbližších dňoch rekonštruovať. Jeden z kňazov, Dušan Galica, uviedol, že s opravami už v menšom rozsahu začali, nakoľko sa v niektorých kanceláriách a v malej kuchynke vymenila plávajúca podlaha. Podľa jeho slov túto časť opráv sponzorovala obec Liptovské Sliače.

„Naposledy tu bolo maľované pred ôsmimi rokmi. V máji a júni by sme chceli vymaľovať všetky priestory UPaC, pretože vtedy je tu menej študentov,“ opísal budúce plány UPaC otec Dušan. Steny sú podľa slov Galicu v dezolátnom stave, nakoľko priestory sú na prízemí a na povrch preráža spodná voda. Renovácia by mala trvať dva až tri týždne a náklady na farbu si bude pastoračné centrum financovať samo. „Veľmi by nám to pomohlo, ak by mohli prísť niektorí študenti maľovať alebo aspoň upratovať. Všetky práce by sme chceli pokryť sami, aj keď pri maľovaní budeme potrebovať aspoň jedného odborníka, ktorý by nám poradil,“ dodal otec Dušan.

Pastoračné centrum sa zapojilo aj do projektu charitatívnej organizácie Renovabis, ktorý bude financovať nákup nového nábytku a sedačiek, ktoré sa plánujú vymeniť.

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka vzniklo 1. novembra 2002 a zriadené bolo vďaka spišskému diecéznemu biskupovi. UPaC organizuje pre študentov, pedagógov, zamestnancov, no i ostatných návštevníkov rôzne športové aktivity, prednášky či iné voľno časové aktivity (šikovná vareška, tvorivé dielne, biblické stretko, filmový večer).

Foto: internetPridaj komentár