Uskutočnil sa národný týždeň manželstva

Podľa posledných štatistík sa takmer každé druhé manželstvo končí rozvodom. I preto si národný týždeň manželstva (NTM) stanovil za cieľ podporiť túto ,,starú“ hodnotu, ktorá vytvára základnú bunku spoločnosti – rodinu.

Ružomberok. Všetky doteraz usporiadané ročníky NTM sa symbolicky uskutočnili na prelome mesiaca február, kedy si pripomíname sviatok svätého Valentína. Tento rok sa v poradí 4. ročník koná od 10. do 16. februára pod záštitou manželky prezidenta Slovenskej republiky Silvie Gašparovičovej.
Tohtoročnou ústrednou témou národného týždňa manželstva je manželstvo – viac ako papier, ktorá hovorí o tom, že to nie je len formalita, ale mal by to byť hlboký vzťah medzi mužom a ženou, ktorý vrcholí založením rodiny.
,,Manželstvo sa nekončí podpísaním papiera. Papierom sa len začína. Je to spoločná, miestami namáhavá cesta, na ktorej manželia chcú stáť pevne a navždy jeden pri druhom,“ uvádza sa na oficiálnej webovej stránke národného týždňa manželstva.

V súvislosti s NTM prebehla v utorok 11. februára na Katolíckej univerzite v Ružomberku medzi študentmi anketa, v ktorej sa mali vyjadriť k výroku matky troch detí o manželstve. Taktiež túto tému rozobrali v príhovore na mládežníckej svätej omši v pondelok 10. februára.
,,Tematika týždňa je veľmi aktuálna, zapadá do kontextu schvaľovania zákonov EÚ. Je podporou na prípravu mladých do manželstva a podporou existujúcich manželstiev. Potvrdzuje význam manželstva pre spoločnosť,“ uviedol kňaz Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka v Ružomberku Róbert Slotka.
NTM je medzinárodná kampaň, ktorej cieľom je ocenenie, povzbudenie, upevnenie a rozvíjanie manželských vzťahov. Iniciatíva vznikla v Spojenom kráľovstve v roku 1997. Neustále sa šíri, presiahol dokonca i európske hranice. Sprievodné akcie sa konali v USA a v Austrálii. Na Slovensku bol prvýkrát v roku 2011.Pridaj komentár