V Aule Jána Pavla II. sa spievalo

Katolícka univerzita v Ružomberku potvrdila, že aj na jej pôde sa nachádzajú spevácke talenty. Presvedčiť sa o tom mohli študenti aj pedagógovia počas talentovej súťaže.

RUŽOMBEROK, 16. október 2013. V Aule Jána Pavla II. sa konal v poradí už štvrtý ročník akcie s názvom KU má talent, ktorú organizovalo Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka v spolupráci s univerzitným Pulz rádiom. Svoj talent v nej mohli predviesť študenti, no rovnako i pedagogickí zamestnanci. Na začiatku súťaže sa divákom prihovoril kňaz Stanislav Dulák. „Táto akcia je zameraná na hľadanie talentov. Chceme ukázať, že aj na KU sú šikovní ľudia a že každý z nás má talent, ktorý môže predviesť iným. Talent, ktorým nás obdaroval Pán Boh,“ povedal otec Stanislav.

Program moderovala dvojica z Pulz rádia – Rasťo Kuba a Peter Debnár. Na pódiu sa spevácky predstavilo osem študentov a jeden pedagóg. Porotu tvorili za študentov Veronika Koňušíková, Vladimír Dudka a Viktor Mydlo; za pedagogickú časť to boli Rastislav Dluhý a Pavol Lajčák. Diváci mali možnosť vypočuť si slovenské, české a zahraničné pesničky. V závere hlasovali za svojho favorita a boli zapojení do tomboly, v ktorej hlavnou cenou bol zájazd do Wadowice-Oswiecimu.

Podľa hlasovania poroty skončila na treťom mieste Klaudia Lacušová, na druhom mieste sa umiestnil Peter Hric a víťazom súťaže bola Michaela Baláková, ktorá si odniesla peňažnú výhru vo výške štyridsať eur. Víťazom diváckeho hlasovania sa stal Peter Hric.

„Talent sa mi veľmi páčil, atmosféra bola vynikajúca a súťažiaci naozaj skvelí. Súhlasím s výberom poroty,“ vyjadrila sa po závere súťaže jedna z diváčok. „Aj keď by som celý večer premenoval skôr na KU hľadá Superstar, je nepopierateľné, že KU MÁ talent,“ pridal svoj názor ďalší z divákov.Pridaj komentár