V lyžiarskom stredisku Malinô Brdo odštartujú novú sezonu

RUŽOMBEROK. Jedno z najvýznamnejších lyžiarských stredísk na Liptove – Malinô Brdo ski & bike park (Malinô Brdo), otvorí svoje brány pre návštevníkov už za necelé dva týždne.

Malinô Brdo je známe nielen v zimnom, ale aj v letnom období, keď tu funguje bike park. Najväčšej počet návštevníkov je však počas zimnej sezóny.

Výhodná poloha
Malinô Brdo môže svojou polohou konkurovať väčším lyžiarskym strediskám. Nachádza sa približne dva kilometre od centra mesta, za mestskou časťou Hrabovo. Táto poloha vyhovuje aj domácim návštevníkom. „Páči sa mi, že sa nemusím za kopcom viezť hodinu a navyše nebezpečnou cestou. Takto naložím lyže do auta a za desať minút som už na svahu,” povedal Peter, jeden zo študentov Katolíckej Univerzity v Ružomberku.

Zjazdové trate
Lyžiari majú v stredisku k dispozícií približne 12 km tratí, pričom najdlhšia meria 4 km. Okolie Malina Brda však ponúka množstvo aktivít nielen pre lyžiarov ale aj pre bežecké lyžovanie, skialpinizmus a turistiku. „Na Malinô Brdo chodím už niekoľko rokov s manželkou na skialpy, pretože je to nenáročný terén s krásnou okolitou prírodou,” vyjadril sa ružomberčan Ivan.

Aktivity v lyžiarskom parku
Počas zimnej sezóny majú návštevníci možnosť si nielen zalyžovať ale sa aj inak zabaviť vo voľnom čase. K dispozícií majú aktivity ako sú napríklad snowtubing, bežecké lyžovanie, snow park, Tarzániu alebo čoraz rozšírenejší snowboarding. Lyžiarske stredisko organizuje aj animácie a párty priamo na svahu, počas celej sezóny.

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo bolo spustené do prevádzky v roku 1994 ako svah s jednou lanovkou. Medzi špičkové strediská sa dostalo až v rokoch 2001 – 2002, po rozsiahlych rekonštrukciách a niekoľko tisícových investíciách.Pridaj komentár