V Novom Korze vystúpili pop-rockové kapely

Prvý aprílový víkend sa v Novom Korze v Ružomberku konal koncert troch rockových kapiel Autumn Smile, Mofokiller a Bullet Holes.

Koncert zorganizoval manažér Nového Korza Juraj Haríň. „Nápad to bol čisto spontánny. Práve sme totižto hľadali termín pre kapelu Mofokiller, no a úplnou náhodou som sa stretol s Dominikou z Autumn Smile a navrhol im, aby si prišli ku nám do baru zahrať,“ uviedol. Podľa jeho slov dvaja členovia kapely Mofokiller pomáhajú pri organizácii súťaže Rocková maturita, ktorá je zameraná predovšetkým na podporu mladých talentov populárnej hudby. Práve manažér Rockovej maturity oslovil kapelu Bullet Holes a zostava bola kompletná.

Ako prvá vyšla na pódium kysucká kapela Autumn Smile. „Spievalo sa mi dobre, bola tam skvelá atmosféra, aj keď som sa trošku nepočula, pretože som mala potichu mikrofón.  Ale koncert som si užila, keďže tam boli ľudia, ktorých mám rada. Hlavne ma potešilo, že som videla ľudí, ktorí mali oblečený náš nový merch,“ uviedla speváčka Dominika Rovňanová. Podľa slov Juraja Haríňa prišlo na koncert okolo sto ľudí. „Je to typ akcie, ktorá sa organizuje samostatne, ale keď sú ľudia v kapelách šikovní a chcú, tak sa to proste dá. Kapely spolu nadviažu kontakty a to je tiež akýmsi prínosom,“ dodal.

„Hralo sa mi super, bolo tam naozaj dosť ľudí, ktorí sa bavili a aj spievali. Robilo to super atmosféru a dodávalo energiu,“ uviedol bubeník Gabriel Gavalda z kapely Bullet Holes. „S kapelou Mofokiller sa poznáme už asi tri roky, vďaka nim sme sem aj prišli hrať. S Autumn Smile sme sa stretli druhýkrát, prvýkrát sme sa videli na súťaži Famat,“ dodal. Súťaž amatérskych kapiel (Famat) sa koná každý rok, pričom si najlepšie kapely môžu zahrať na prestížnych festivaloch ako Topfest alebo Červeník.

V Novom Korze sa konajú väčšinou koncerty tvrdších metalových kapiel. „Koncert bol akýmsi prierezom od pop-rocku až po rock-metal. Práve vďaka tejto akcii uvažujeme nad tým, že na jeseň zaradíme opäť niečo mäkšie,“ dodal Haríň.

 

 Pridaj komentár