V Ružomberku otvorili najväčšie kresťanské kníhkupectvo Slovenska

Stalo sa tak 15. októbra po dvoch týždňoch skúšobnej prevádzky. Novootvorená predajňa Vydavateľstva Dona Bosca (VDB) sa nachádza v priestoroch Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku.

 Okrem kníh vlastnej produkcie a ďalšej duchovnej literatúry ponúka vydavateľstvo aj široké spektrum iných tovarov. „Sme zameraní aj komerčne, naším cieľom nie je byť stratovými,“ vyjadril sa riaditeľ VDB Ján Miško. Popri knihách si teda môžu návštevníci zakúpiť rôzny doplnkový sortiment ako sviečky, bižutériu, ružence, nálepky, pohľadnice, modlitebníky či tričká. V ponuke sú aj liturgické vína zo Slovenska, Španielska a Talianska, alebo zrnková aj mletá káva Santi&Beati dizajnovo oživená obrázkami svätých.

 „Naším cieľom je vytvoriť zázemie pre študentov a pedagógov, ale aj pre ľudí zvonka,“ povedal Miško. „Saleziáni by sa mali približovať k mladým, a z tohto titulu je pre nás univerzitné prostredie prirodzené. Sme tu, aby mladí mali hodnoty takpovediac pod rukou.“ Každý študent, pedagóg alebo iný zamestnanec univerzity má v predajni nárok na zľavy, novo zaregistrovaný zákazník, ktorý vyplní formulár, dostane navyše knihu zdarma a možnosť využitia ďalších akciových cien.

 Vedenie plánuje do budúcnosti aj rozšírenie svojich služieb. „Zatiaľ sa nám to tu len rozbieha, ale časom by sme chceli pripraviť rôzne čítačky, rozbory, workshopy, diskusie s autormi“ potvrdila Kristína Halušková, vedúca predajne. „Malo by ísť o akcie, ktoré by zaujali študentov, ale aj mladé ružomberské rodiny.“

 Vydavateľstvo Don Bosco pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1994. Medzičasom sa venuje nielen vydávaniu a produkcii kníh, ale aj DVD a časopisov. Na svojom konte má viacero úspešných titulov, napríklad knižnú edíciu Viera do vrecka, alebo populárnu sériu krátkych príbehov talianskeho saleziána Bruna Ferrera.Pridaj komentár