V Ružomberku začali vyučovať nové bojové umenie

seminar

Wing Chun Kung Fu je bojové umenie, ktoré na Slovensko prinieslo Občianske združenie Klub bojového umenia Wing chun Kuen Phai – Dolný Kubín.

Miroslav Kasan, inštruktor tohto bojového umenia, uviedol, že tréningy sú v pondelok a stredu od 19. hodiny do 21. hodiny v Diana Cardio Fit, pri obchodnom dome Billa, na Plavisku 7. Zamestnaní ľudia zaplatia za členský poplatok 20 eur, študenti a sociálne slabší iba polovicu. Cena záleží aj od počtu návštev. Intenzívny tréning obsahuje napríklad kĺbovú gymnastiku či silové cvičenia.

„V Ružomberku je škola ešte pomerne mladá. Jeden z mojich žiakov navštevoval tréningy v Dolnom Kubíne a neskôr začal viesť tréningy tu,“ povedal inštruktor Kasan.

„Nie je to šport, nie je to niečo, kde treba niečo dokazovať, je to predovšetkým náuka o človeku,“ uviedol Kasan. Ďalej vysvetľuje, že človek sa má naučiť kontrolovať sám seba, pochopiť to, čo mu je najbližšie, teda svoje telo a pomocou neho svoju psychiku, aby ani jedno ani druhé nebolo zneužívané. Tvrdí, že najcennejšie v živote človeka je zdravie a zdravý rozum, ktoré treba intenzívne pestovať.

„Ešte som o tomto bojovom umení nepočul. Je to pre mňa novinka a určite si pozisťujem viac, pretože ma takéto veci zaujímajú,“ prezradil Peter, študent pedagogickej fakulty.

Začiatky tohto bojového umenia siahajú do roku 1991. Viaže sa k ním príchod Wing Chun a Huynh Ngok Ana z Vietnamu do Odesy, ktorí do roku 1998 predniesli semináre a otvorili školu Wing Chun na Ukrajine. Škola sa neskôr aktívne rozvíjala v ďalších krajínách Európy.

FOTO: http://wingchunkuenphai.sk/Pridaj komentár